A jednak fontanny w Zielonej Górze będą działać

0
751

Na początku maja zielonogórskie wodociągi poinformowały, że miejskie fontanny, zdroje uliczne i kurtyny wodne nie zostaną uruchomione. Dziś pojawiła się informacja, że jednak będą działać.
Fontanny nie stanowią zagrożenia

W uzgodnieniu z miastem uruchamiamy fontanny. Fontanny same w sobie nie stanowią zagrożenia w czasie epidemii koronawirusa, chociaż mogą zachęcać do przebywania w ich pobliżu (tak uważa Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w piśmie skierowanym do Głównego Inspektora Sanitarnego) – informuje na swoim fanpage ZWiK. 

Dezynfekcja wody
Zielonogórskie wodociągi informują, że woda wewnątrz instalacji jest dezynfekowana. – Aby zwiększyć bezpieczeństwo jako Wodociągi dezynfekujemy wodę wewnątrz instalacji. W miniony weekend, pierwszy tak upalny zostały włączone 3 fontanny, dwie przy Filharmonii i jedna przy Boh. Westerplatte. Niebawem uruchomimy jeszcze dwie fontanny pływające, na Wagmostawie i na Placu Sowińskiego – informuje ZWiK. Prosi także o zachowanie odpowiednich środków ostrożności. – Zalecamy środki ostrożności tj. zachowanie zasad dystansu społecznego, bowiem dużo zależy od nas jako użytkowników – informują wodociągi. 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here