Pięć nowych zakażeń w województwie lubuskim

0
21947
Paper photo created by freepik - www.freepik.com

W województwie lubuskim potwierdzono kolejne pięć zakażeń koronawirusem. – Pacjenci to ludzie młodzi lub w średnim wieku. Wszyscy znajdują się w szpitalu w Zielonej Górze – poinformował Lubuski Urząd Wojewódzki.
355 zakażeń w całej Polsce

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia potwierdzono kolejne 32 nowe zakażenia koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 355/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego – wymieniło Ministerstwo Zdrowia

To ludzie w młodym i średnim wieku
Lubuski Urząd Wojewódzki poinformował, że pacjenci to ludzie w młodym wieku i średnim wieku. – Osoby mające kontakt z osobą chorą na terenie naszego województwa zostały objęte właściwą procedurą – informuje LUW. Przypomnijmy, że dzisiaj informowaliśmy o czwartej osobie zakażonej koronawirusem (czytaj: Czwarta osoba zarażona koronawirusem). Pacjent to mężczyzna w średnim wieku.

Będzie więcej testów
Zarząd Województwa Lubuskiego przekazał 5 mln zł na zakup testów na koronawirusa (czytaj więcej: 5 mln zł pójdzie na testy na koronawirusa). A 50 mln zł trafi to szpitali w całym województwie. Dzięki tym pieniądzom zakupione będą m.in. środki ochrony osobistej pracowników szpitala i pogotowia.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here