Elektryczne busiki będą nas wozić po Wzgórzach Piastowskich

0
565
fot. ecobusy.pl

Krzysztof Kaliszuk poinformował, że po Wzgórzach Piastowskich będą jeździły elektryczne, ekologiczne busiki. – Mamy różnice wysokości. Chodzi o to, żeby osoby, które zaparkują przy ul. Botanicznej żeby mogły podjechać w okolice amfiteatru – mówił wiceprezydent miasta podczas audycji Wokół Miasta realizowanej przez Radio Zielona Góra.

Z minizoo do amfiteatru

Droga, po której miałyby jeździć po utwardzonej naturalnie drodze. – Nie będzie to żaden asfalt, nie będzie kostki betonowej – wyjaśniał Kaliszuk. Podkreślał, że będzie ona nie tylko przeznaczona tylko dla busików, ale ma spełniać także funkcję drogi przeciwpożarowej. – W Busku Zdroju jeżdżą takie 15 osobowe busiki, elektryczne, ekologiczne – tłumaczył Kaliszuk.

Ruch na świeżym powietrzu, czy busiki?

Pomysł jednak nie wszystkim się podoba. – Z jednej strony chcecie dbać o ruch mieszkańców na świeżym powietrzu, a z drugiej chcecie ich wozić – bulwersował się mieszkaniec, gość programu Wokół Miasta. Prowadzący, Janusz Życzkowski, podkreślał, że  Zielona Góra, to nie jest miasto turystyczne i takiego zapotrzebowania turystycznego nie ma.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here