Reklama
Reklama
Reklama
wtorek, 16 czerwca, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaWydarzeniaElektryczne busiki będą nas wozić po Wzgórzach Piastowskich

Elektryczne busiki będą nas wozić po Wzgórzach Piastowskich

Krzysztof Kaliszuk poinformował, że po Wzgórzach Piastowskich będą jeździły elektryczne, ekologiczne busiki. – Mamy różnice wysokości. Chodzi o to, żeby osoby, które zaparkują przy ul. Botanicznej żeby mogły podjechać w okolice amfiteatru – mówił wiceprezydent miasta podczas audycji Wokół Miasta realizowanej przez Radio Zielona Góra.

Z minizoo do amfiteatru

Droga, po której miałyby jeździć po utwardzonej naturalnie drodze. – Nie będzie to żaden asfalt, nie będzie kostki betonowej – wyjaśniał Kaliszuk. Podkreślał, że będzie ona nie tylko przeznaczona tylko dla busików, ale ma spełniać także funkcję drogi przeciwpożarowej. – W Busku Zdroju jeżdżą takie 15 osobowe busiki, elektryczne, ekologiczne – tłumaczył Kaliszuk.

Ruch na świeżym powietrzu, czy busiki?

Pomysł jednak nie wszystkim się podoba. – Z jednej strony chcecie dbać o ruch mieszkańców na świeżym powietrzu, a z drugiej chcecie ich wozić – bulwersował się mieszkaniec, gość programu Wokół Miasta. Prowadzący, Janusz Życzkowski, podkreślał, że  Zielona Góra, to nie jest miasto turystyczne i takiego zapotrzebowania turystycznego nie ma.

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Manicure tytanowy – sprawdź co mówi o nim specjalistka z Zielonej Góry

Jeszcze do niedawna manicure tytanowy kojarzył się głównie z naturalnym wyglądem i jednolitym kolorem. Dziś coraz więcej kobiet odkrywa, że ta metoda stylizacji oferuje...

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj