Lada dzień w Zielonej Górze spadnie śnieg? IMGW przedstawia takie prognozy

0
1003
fot. Mirosław Materek

IMGW zapowiada, że w najbliższych dniach na terenie Polski spadnie śnieg. – Intensywne opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu możliwe są również w niedzielę oraz w nocy
z niedzieli na poniedziałek, tym razem w zachodniej połowie kraju. Miejscami spaść może do 10-15 cm śniegu – informuje IMGW.

Kiedy śnieg w Zielonej Górze?
– W najbliższy weekend spodziewamy się pierwszych w tym sezonie intensywnych opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem, zrobi się też chłodniej. Uwaga, warunki na drogach mogą być trudne, będzie ślisko – alarmuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

fot. Screen ze strony IMGW – prognoza na niedzielę

Z prognozy IMGW wynika, że pierwsze opady śniegu na terenie woj. lubuskiego wystąpią z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek. – Miejscami opady o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C – informuje IMGW. Możliwe także opady śniegu we wtorek.

Pogoda na czwartek
A jak będzie dzisiaj? – W dzień na południu regionu zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy duże z większymi przejaśnieniami i tam w ciągu dnia miejscami możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.   W nocy zachmurzenie duże. Miejscami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.- czytamy na stronie IMGW.

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here