Rondo przy ul. Wrocławskiej i ul. Lwowskiej. Jest taki pomysł

0
1005
fot. ZielonaNews.pl
Radny Sławomir Kotylak proponuje budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: Lwowskiej i ul. Wrocławskiej. Podkreśla, że korki w godzinach szczytu wymuszają by zapewnić przepustowość w tej części miasta.
Czytaj dalej za reklamą —>Przebudowa ul. Lwowskiej i Wrocławskiej

Radny S. Kotylak złożył interpelację w sprawie przebudowy ulic: Lwowskiej i Wrocławskiej w Zielonej Górze na rondo. –  W godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego tworzące się zatory wymuszają konieczność zapewnienia przepustowości w tej części miasta, która w stanie istniejącym zostaje znacząco przekroczona – wyjaśnia.

Upłynnienie ruchu

fot. ZielonaNews.pl
Zdaniem radnego rondo wpłynie na upłynnienie ruchu, a to z kolei na poziom emisji hałasu i spalin a także zwiększenie bezpieczeństwa, bo kierowcy będą musieli tutaj zwolnić. – O przebudowę skrzyżowania wnioskują natomiast nie tylko kierowcy, ale tez mieszkańcy sąsiednich nieruchomości Realizacja tej inwestycji w sposób znaczący poprawi komfort ich życia – wyjaśnia.
Czytaj dalej za reklamą —>Radny pyta ponadto o to, czy:
1. na ww. skrzyżowaniu przeprowadzono obliczenia przepustowości dla miarodajnych natężeń ruchu, w tym w okresach szczytu porannego popołudniowego? Jeżeli tak. proszę o przedstawienie wyników analiz.
2 rozważano dodatkowe warianty zmian organizacji ruchu I geometrii tego skrzyżowania? Proszę o uzasadnienie preferowanych rozwiązań. 3. istnieją jakiekolwiek ograniczenia terenowe w związku z budową ronda w tym miejscu?

Rondo przy ul. Wrocławskiej już jest

Czytaj dalej za reklamą —>
Przypomnijmy, że pod koniec 2019 roku (a konkretnie w grudniu) zostało oddane do użytku rondo na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i Sienkiewicza. Radny także zwraca na to uwagę. – Należy mieć oprócz tego na uwadze, że blisko położone rondo i sąsiednie skrzyżowania, oddziaływujące na analizowane skrzyżowanie, nie przyczynia się do istotnej poprawy warunków ruchu – tłumaczy Kotylak. Na interpelację nie ma jeszcze odpowiedzi magistratu. Jak się pojawi, to poinformujemy.
Co myślicie o tym pomyśle? Weźcie udział w naszej sondzie!

Czy na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej i ul. Wrocławskiej powinno powstać rondo?

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here