Radni zdecydują o nowych nazwach ulic w mieście. Jakie będą?

0
1724
Arrow photo created by onlyyouqj - www.freepik.com

We wtorek odbędzie sesja rady miasta. Jedna z uchwał dotyczyć będzie nadania nazw ulicom w Zielonej Górze.

Nowe nazwy ulic w Zielonej Górze

W Zielonej Górze mają zostać nadane nowe nazwy ulic: Ochla-Dzikiej Róży, Ochla-Daglezjowa, Ochla-Brzoskwiniowa. Celem uchwały jest nadanie nazw ulicom położonym w Zielonej Górze na terenie Dzielnicy Nowe Miasto stanowiącym współwłasność osób fizycznych. Jak czytamy w uchwale właściciele działek budowlanych wystąpili wspólnym wnioskiem o nadanie nazw nowo powstałym ulicom, niezbędnym przy ustalaniu numerów porządkowych dla nowo budowanych budynków mieszkalnych. Wnioskodawcy zaproponowali nazwy ul. Ochla-Dzikiej Róży, ul. Ochla-Daglezjowa, ul. Ochla-Brzoskwiniowa drogom wewnętrznym dojazdowym. Nazwy te nawiązują do charakteru nazw okolicznych ulic (Ochla-Akacjowa, Ochla-Zawilcowa, Ochla-Olchowa, ul. Ochla-Brzozowa), tworzą wzajemną spójność tematyczną nazw ulic na powstającym osiedlu

§ 1. Drodze wewnętrznej w Zielonej Górze, na terenie Dzielnicy Nowe Miasto, zlokalizowanej na działce oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków numerem działki 344/7 w obrębie nr 0047, nadaje się nazwę ulicy: Ochla-Dzikiej Róży.

§ 2. Drodze wewnętrznej w Zielonej Górze, na terenie Dzielnicy Nowe Miasto, zlokalizowanej na działce oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków numerem działki 344/10 w obrębie nr 0047, nadaje się nazwę ulicy: Ochla-Daglezjowa.

§ 3. Drodze wewnętrznej w Zielonej Górze, na terenie Dzielnicy Nowe Miasto, zlokalizowanej na działce oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków numerem działki 344/4 w obrębie nr 0047, nadaje się nazwę ulicy: Ochla-Brzoskwiniowa.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here