Przebudowa ul. Batorego i Rzeźniczaka. Jakie są plany miasta? (ZDJĘCIA)

1
1294
fot. ZielonaNews.pl

 

Budżet na 2021 rok zatwierdzony. Magistrat przymierza się do realizacji wielu inwestycji drogowych (Sprawdź listę dróg). Wśród nich jest także skrzyżowanie ul. Batorego i ul. Rzeźniczaka w Zielonej Górze. Póki co w budżecie zaplanowano 6 mln zł. Ogłoszenie przetargu zaplanowano jeszcze na ten rok.

Zlecono opracowanie koncepcji
Nie wiadomo na razie na czym dokładnie będzie polegała przebudowa. Jak poinformowała nas Monika Zapotoczna z biura prasowego urzędu miasta, zlecono opracowanie koncepcji geometrii przebudowy wraz z modelami ruchu dla różnych wariantów sygnalizacji. – Koncepcja będzie ściśle konsultowana z policją, aby docelowe rozwiązanie było bezpieczne, a jednocześnie zapewniało właściwą przepustowość. W dalszym etapie zlecona zostanie dokumentacja projektowa i po uzyskaniu pozwolenia na budowę ogłoszony przetarg na realizację. Ogłoszenie przetargu i wyłonienie wykonawcy planowane jest do końca bieżącego roku – wyjaśnia dla ZielonaNews.pl M. Zapotoczna.

Kłopotliwe skrzyżowanie przy ul. Batorego i Rzeźniczaka
Skrzyżowanie przy ul. Batorego i ul. Rzeźniczaka przysparza mieszkańcom sporo kłopotów i często dochodzi tu do kolizji. – To prawda, że przydałyby się zmiany. To, że są stłuczki, to już wina kierowców, bo jakby się stosowali do sygnalizacji i uważali jak jeżdżą to by problemu nie było. Ale długo się czeka na wyjazd z ul. Rzeźniczaka – mówi pan Mirek. Podobnego zdania jest pani Magda. – Rano i popołudniu tworzą się tu ogromne korki. Nie mówiąc o licznych stłuczkach. Też by się zmiany przydały przy wyjeździe koło Intermarche – komentuje.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Tutaj wystarczy przebudowa sygnalizacji świetlnej tak, aby pojazdy mogły jechać bezkolizyjnie.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here