Powstaną murale na Chmielnej. Społecznicy mają plan

0
185
Kto stworzy murale na Chmielnej?

Społecznicy chcą, aby powstały murale na Chmielnej. Dzięki nim powstało tam miejsce do aktywnego spędzania czasu dla całych rodzin. Teraz chcą urozmaicić tło.

Murale na Chmielnej będą obrazować żywioły

Paulina Bogucka z grupy inicjatywnej mówi na antenie Radia Zielona Góra, że przy podziwianiu nowego sportowiska, które także powstało z inicjatywy społeczników, da się zauważyć niezbyt ciekawe tło. Rozwiązaniem na to będą murale na czterech zbiornikach wodnych. Dzieła zostaną wykonane przez lokalnych artystów. Jakub Bitke i Łukasz Chwałek mają już plan na pokrycie zbiorników wodnych, obecnie pracują nad projektem, a w czerwcu chcą ruszyć do realizacji zadania, które ma zająć około 4 miesiące. Koszt realizacji tego projektu to 150 tys. zł. Pieniądze pochodzić będą z tegorocznego budżetu obywatelskiego.

Piknik na Chmielnej

Zbiorniki wodne mają przemienić się w cztery żywioły. W ich tworzeniu pomóc mają także najmłodsi. 13 maja na Chmielnej odbędzie się piknik, na który społecznicy wszystkich zapraszają. Na pikniku odbędą się warsztaty plastyczne, na których dzieci będą mogły przy pomocy artystów zajmujących się tworzeniem murali wypracować motywy, jakie oni chcieliby zawrzeć na muralach.

Przy okazji pikniku zorganizowany zostanie „Bieg czterech żywiołów”, na który zaprasza Stowarzyszenie „Zielona Góro zacznij biegać”. Udział w biegu mogą wziąć dzieci do 15 roku życia. Najstarsi pobiegną 800m, młodsi 200m, a najmłodsi 100m. Bieg odbędzie się o 11:00 przy lesie za ul. Chmielną. Organizator zapewnia dużo zabawy, ruchu i medal dla każdego uczestnika.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here