Plac zabaw dla psów uporczywy dla mieszkańców. Dlaczego zmieniono lokalizację?

5
1518
fot. ZielonaNews.pl

Radny Sławomir Kotylak skierował do prezydenta miasta interpelację w sprawie lokalizacji wybiegu dla psów w Dolinie Gęśnika. I dopytuje, dlaczego zmieniono pierwotnie zakładaną lokalizację.

Wybieg dla psów kłopotliwy dla mieszkańców

Wybieg w Dolinie Gęśnika jest zlokalizowany za miasteczkiem rowerowym. Jest całodobowy i właściciele czworonogów mogą tu przyprowadzać swoich pupili o każdej porze dnia i nocy. Mieszkańcy okolicznych domów skrążą się, że uporczywe szczekanie psów na wybiegu uniemożliwia im odpoczynek we własnych domach.

Radny pyta: Dlaczego zmieniono lokalizację?
Z jakiego powodu zmieniono, bez konsultacji z mieszkańcami, lokalizację placu dla psów, który na pierwotnych planach zagospodarowania Doliny Gęśnika miał znajdować się obok Orlika, a następnie niedaleko stawu, czyli w miejscach oddalonych od domostw – dopytuje radny.

Wybieg miał być w innym miejscu

S. Kotylak zauważa, że w pierwotnych planach zagospodarowania Doliny Gęśnika plac zabaw dla psów miał się znajdować obok Orlika. Później zakładano, że pojawi się niedaleko stawu, w miejscu oddalonym od domostw. Obecna lokalizacja jest jednak bardzo kłopotliwa dla mieszkańców. Mieszkańcy chcieliby by przede wszystkim przeniesiono wybieg w inne miejsce. Proponują także, by o 22.00 zamykano wybieg.

Radny wnioskuje o zmianę lokalizacji
Wnioskuję o interwencję w tej sprawie i zapewnienie odpowiednich warunków do pracy, odpoczynku i rekreacji okolicznym mieszkańcom poprzez niezwłocznie przeniesienie wybiegu w bardziej ustronne miejsce bądź ograniczenie dokuczliwości dla mieszkańców sąsiadujących posesji spowodowanych całodobowym funkcjonowaniem placu dla psów – interpeluje radny. Miasto jeszcze nie odpowiedziało na interpelację radnego. Gdy pojawi się odpowiedź, to poinformujemy.

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

  1. Regularnie chodzę na ten wybieg. Największe obłożenie jest w okolicach 16-17. Później wybieg pustoszeje. No nie chce mi się wierzyć, żeby ktoś tam chodził po 22. Nie ma na to szans.

  2. Właściciel pobliskiego centrum to zwykły gbur. Wszczyna awantury z psiarzami. Samowolnie zamyka wybieg na łańcuch!!! Okropny człowiek o wielkim poziomie agresji!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here