Napadali na banki. Prokuratura wniosła akt oskarżenia przed czasem

0
52
Mężczyźni napadali na banki

Trzem mężczyznom zarzuca się, że napadali na banki w roku 2015 i 2016 w miejscowościach województwa lubuskiego. Prokurator wniósł do sądu akt oskarżenia.

Napadali na banki w silikonowych maskach

Podejrzani mężczyźni mieli obrabować trzy banki. Pierwszy napad odbył się 11 grudnia 2015 roku w Nowogrodzie Bobrzańskim skąd złodzieje zabrali około 121 tys. zł w różnych walutach. Następny raz mężczyźni uderzyli 23 grudnia 2015 roku w Niegosławicach, gdzie ich łupem padło 75 tys. zł. Ostatnim celem był Oddział Narodowego Banku Polskiego, gdzie trzej mężczyźni pojawili się 22 lutego 2016 roku i zabrali łącznie 54 tys. zł.

We wszystkich przypadkach przestępcy działali w podobny sposób, używając masek silikonowych i rękawic oraz atrap broni palnej grozili pracownikom banku, że ich zabiją i zmuszali ich tym samym do wydania pieniędzy. Jeden z podejrzanych był już wcześniej karany za podobny czyn. W mieszkaniach podejrzanych i w samochodzie jednego z nich zabezpieczone zostały maski i atrapy broni. Prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim przeprowadzili wiele analiz na zabezpieczonych materiałach. Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych czynów, więc zebrane materiały były niezbędnym dowodem do wykazania winy. Z masek zasłaniających twarz pobrane zostały materiały DNA, z których wygenerowano profile genetyczne, a następnie porównano z DNA podejrzanych.

Wszelkie badania i opinie zajęły mniej czasu niż planowano, co spowodowało przyspieszenie procesu. Podejrzani przebywają obecnie w areszcie tymczasowym. Za zarzucane im czyny mogą zostać pozbawieni wolności od lat 3.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here