Dzień Nutelli odbył się tylko w jednym przedszkolu. Jest odpowiedź magistratu

2
780
School photo created by rawpixel.com - www.freepik.com

Tydzień temu informowaliśmy o pytaniu radnego Roberta Górskiego skierowanego do magistratu odnośnie Dnia Nutelli, który miał się odbyć w jednym z zielonogórskich przedszkoli. – w ilu placówkach w mieście taki dzień był obchodzony – pytał R. górski. Jak się okazuje, tylko w jednym.

 

Dzień Nutelli obchodzono tylko w jednym przedszkolu

Taki dzień obchodzony był w jednym oddziale przedszkolnym Miejskiego Przedszkola nr 18 im. Czekoladowe Przedszkole w Zielonej Górze. W pozostałych 30 publicznych przedszkolach prowadzonych przez Miasto Zielona Góra nie obchodzono tego typu święta – informuje Magistrat.

W przedszkolach ten produkt nie jest podawany

Urząd miasta w odpowiedzi do radnego podkreśla, że dyrektorzy miejskich przedszkoli nie kupują tego produktu i nie podają go dzieciom. – W zbilansowanej diecie wychowanków przedszkola nie ma miejsca na tego typu produkty Miejskie przedszkola od lat promują zdrowy tryb życia, w tym zdrowe odżywianie. Natomiast w jednej z grup Miejskiego Przedszkola nr 18 nauczyciele wychowawcy z własnej inicjatywy zaproponowali rodzicom organizacje dnia degustacji czekolady.  Odpowiednio wcześniej wysłali do rodziców maila w tej sprawie, wspominając w nim o pomyśle wykorzystania kremu Nutella. Dopiero po zebraniu informacji zwrotnych od rodziców zdecydowano się na realizacje zadania. Należy podkreślić że żadna z osób decyzyjnych w tej sprawie, zarówno nauczyciele jak rodzice nie działali intencyjnie na szkodę dzieci. Uznano ten dzień za czas zabawy, degustacji czekolady, małej przyjemności nie promowania produktu – wyjaśnia magistrat.

Przedszkole nie otrzymało pieniędzy za promowanie Nutelli
Radny pytał także, czy przedszkole otrzymał pieniądze za promowanie produktu. Magistrat wyjaśnił, że pieniędzy takich nie otrzymano.  – Jednorazowy incydent wynikający z chęci zrobienia dzieciom małe przyjemności nie oznacza reguły. Z drugiej strony nie oznacza tez ze można przejść nad nim obojętnie. Wyciągnięto odpowiednie wnioski, na przyszłość celem zachowania należytej staranności przy konstruowaniu treści, czy też propozycji mając na względzie dobro dzieci – tłumaczy w odpowiedzi magistrat. Pytanie i odpowiuedzieć znajdziecie na stronie urzędu miasta: Pytanie w sprawie Dnia Nutelli.
J

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. O proszę, kolejna „ważna” i „potrzebna” akcja naszego zielonogórskiego celebryty. Nawet nie wysilił się zadać pytania Pani dyrektor tylko od razu pisma z donosami wysyła. Sytuacja miała miejsce za zgodą rodziców tej grupy jak widnieje w artykule. Już przestałem zwracać uwagę na działania tego człowieka bo poza próbą zabłyśnięcia nic mądrego za tym nie idzie.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here