Czwartkowe Spotkanie z Nauką. Będzie o technologii w medycynie

0
240
Planetarium Wenus

– Zapraszamy 14.01.2021r. o godzinie 18:30 na pierwsze w nowym roku Czwartkowe Spotkanie z Nauką. Naszym gościem będzie Maksymilian Brzezicki. A tematem „Nowe technologie w medycynie” – poinformowała Sonia Zientkowska.

 

– Z naszym gościem porozmawiamy o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w diagnozie i monitorowaniu chorób ruchu a także w leczeniu COVID-19. Nie zabraknie także bardziej abstrakcyjnych kwestii jak wykorzystanie sztucznej inteligencji w razie wypadków medycznych w przyszłych misjach w Układzie Słonecznym – informuje S. Zientkowska. Transmisja spotkania na żywo będzie dostępna na Facebook Centrum Nauki Keplera-Planetarium Wenus.

Maksymilian Brzezicki jest lekarzem akademickim zainteresowanym neurochirurgią, sztuczną inteligencją i chorobami rzadkimi. Uczył się medycyny w Bristolu i Oxfordzie. Jest autorem prac w zakresie sztucznej inteligencji, komputerowej oceny zaburzeń neurologicznych oraz leczenia rzadkich chorób mózgu. W szczególności fascynują go pionierskie rozwiązania w neurochirurgii, psychiatria śledcza oraz medycyna ekstremalna. Został doceniony za osiągnięcia kliniczne, akademickie i dydaktyczne.

Prowadzi wykłady w wielu krajach świata; charakteryzują je specyficzne poczucie humoru i aktywna gestykulacja. Jest najmłodszym w historii przewodniczącym Oxfordzkiego Towarzystwa Neurologicznego oraz laureatem złotego medalu Harvey’go Cushinga. Studenci wybrali go trzykrotnie nauczycielem roku.

Źródło: materiały prasowe

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here