Co z połączniem Zielona Góra-Berlin? Miało być bezpośrednie, a nie jest

0
594
Nowe nazwy na tablicach PKP w Zielonej Górze

 

– Pociąg relacji Zielona Góra-Berlin miał być pociągiem bezpośrednim. Moja córka jechała nim ostatnio i niestety trzeba się przesiadać – poinformowała nas Pani Marzanna. Sprawę sprawdziliśmy.

Jak się okazuje tymczasowo są utrudnienia na tej trasie. W związku ograniczeniami technicznymi DB Regio w realizacji połączeń Zielona Góra – Berlin Lichtenberg – Zielona Góra  Przewozy Regionalne (POLREGIO) wprowadziły tymczasową organizację ruchu pociągów przygranicznych.

– Od kilku dni przejazd jest utrudniony. I tak pociąg z Zielonej Góry jedzie do Rzepina. Tam komunikacją autobusową jesteśmy dowożeni do Frankfurtu nad Odrą. W drodze powrotnej jest podobnie – poinformował nas Wojciech Majdański, specjalista w Wydziale Transportu Drogowego i Infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Utrudnienia mają potrwać do 26 lutego.

Tymczasowy rozkład jazdy na trasie Zielona Góra – Berlin

Pociąg 77149/5830 Zielona Góra 6: 56 – Frankfurt(Oder) 08: 17 – Berlin Lichtenberg kursuje następująco: Zielona Góra 6:56 – Rzepin 7: 57, od stacji Rzepin kursuje komunikacja zastępcza: Rzepin 8:00 – Kunowice 8:15 – Słubice 8:25 –Frankfurt(Oder). Na stacji Frankfurt(Oder) podróżni udający się do Berlina przesiadają się na pociąg DB.

Pociąg 77152/5831 Berlin Lichtenberg – Frankfurt(Oder) – 11:20 – Zielona Góra 12: 41 kursuje następująco: na odcinku Frankfurt(Oder) – Rzepin została wprowadzona komunikacja zastępcza: Frankfurt(Oder) 11:20 – Słubice 11:35 – Kunowice 11:45 – Rzepin 12:00. Na stacji Rzepin przesiadka na pociąg do Zielonej Góry.

 

Bezpośrednie połączenie Zielona Góra-Berlin

Przypomnijmy, bezpośredni pociąg relacji Zielona Góra-Berlin kursuje od  19 grudnia ubiegłego roku. Pociąg z Zielonej Góry staruje o 6.56 rano. O 9.39 był na stacji Berlin Lichtenberg skąd na dworzec główny Berlinie pojedziemy osobnym pociągiem, który kursuje co kilka minut. Przejazd jest bezpłatny. Bilet, który kupiliśmy z Zielonej Góry do Berlina uprawnia nas do korzystania z komunikacji miejskiej w całym Berlinie. Bezpośredni pociąg powrotny z Zielonej Góry do Berlina mamy o godz. 10.11.

Ale jeśli chcielibyśmy w jednym dniu pozwiedzać i wrócić to możemy skorzystać z szybkiego połącznia Berlin HBF- Zielona Góra. Pociąg z dworca głównego w Berlinie wyjeżdża o 16.51 a Możemy spędzić tam też dzień do południa i o godz. 16.51 wyjechać z Berlina HBF i z przesiadką we Frankfurcie dojechać na 19.39 do Zielonej Góry.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here