Biblioteka dostarczy do domu zamówioną książkę

0
151
fot. ZielonaNews.pl

Biblioteka Norwida od jakiegoś czasu realizuje usługę „Książka z dostawą do domu”. – Oferta adresowana jest do seniorów, osób chorych i niepełnosprawnych, które nie mają możliwości samodzielnego odbierania książek. Wystarczy skontaktować się z biblioteką, zamówić materiały i czekać na ich dostawę do domu. W dostarczaniu zamówień do potrzebujących bibliotekarzom pomagają także wolontariusze – informuje Anna Urbańska z biblioteki Norwida.

Oto procedury, które wiążą się z akcją „Książka z dostawą do domu”:
  1. Z usługi „Książka z dostawą do domu” mogą korzystać mieszkańcy Zielonej Góry, którzy ze względu na stan zdrowia, wiek, stopień niepełnosprawności, nie mają innej możliwości wypożyczenia materiałów bibliotecznych.
  2. Usługa dostawy i ewentualnego odbioru jest bezpłatna.
  3. Z usługi mogą korzystać tylko zarejestrowani użytkownicy (czytelnicy), którzy udostępnili Bibliotece swój adres e-mail i nr telefonu.
  4. Zbiory można zamawiać poprzez Informację Katalogową WiMBP: telefonicznie – 68 45 32 629 lub mailowo – katalog@wimbp.zgora.pl
  5. Materiały będą dostarczane do domów czytelników (na adres podany w systemie bibliotecznym) przez wolontariuszy raz w tygodniu (w środę lub w czwartek), po uprzednim telefonicznym umówieniu się z czytelnikiem.
  6. Wypożyczać można jednorazowo maksymalnie: 6 książek, 6 audiobooków, 2 płyty CD,️ 2 płyty DVD na okres 28 dni.
  7. Termin zwrotu wypożyczonych książek może zostać przesunięty tylko wówczas, gdy nie ma na nie zapotrzebowania ze strony innych czytelników, zgodnie z Regulaminem korzystania ze zbiorów bibliotecznych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.
  8. W przypadku, kiedy czytelnik nie może sam zwrócić materiałów wypożyczonych poprzez usługę “Książka z dostawą do domu”, obowiązują te same procedury, jak przy ich wypożyczeniu, po kontakcie z pracownikiem Biblioteki.
  9. W pozostałych kwestiach obowiązują przepisy Regulaminu korzystania ze zbiorów bibliotecznych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here