Będą zmiany w kursowaniu pociągów. Nowy rozkład obowiązywać będzie od 14 marca

0
424
fot. ZielonaNews.pl

W niedzielę 14 marca 2021 roku wchodzi w życie korekta rocznego rozkładu jazdy. Będzie obowiązywać do 12 czerwca 2021 roku.-  Zmiany, obejmujące także województwo lubuskie, zapewnią optymalne kursowanie pociągów PKP Intercity na odcinkach, na których będą prowadzone prace inwestycyjne mające na celu poprawę jakości infrastruktury i samego podróżowania. Ruszają intensywne prace na Warszawskim Węźle Kolejowym, które wpłyną na ruch kilku pociągów jeżdżących do i ze stolicy – informuje PKP.

Zmiany w kursowaniu pociągów

Największe zmiany w kursowaniu pociągów PKP Intercity będą wynikać z rozpoczętej
w ubiegłym roku przebudowy Warszawy Zachodniej. To największa w Polsce stacja pod względem liczby kursujących pociągów. Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia sprawi, że część pociągów kursujących przez Warszawę będzie jeździć trasami zmienionymi. 40 pociągów zostanie skierowanych przez stację Warszawa Gdańska. Są wśród nich pociągi z Zielonej Góry.

Para pociągów IC 17100/71101 Zamenhof relacji Warszawa Gdańska – Zielona Góra – Warszawa Gdańska (w stronę Zielonej Góry od 14 marca, z Zielonej Góry od 26 marca) będzie rozpoczynać lub kończyć bieg na tej stacji.
Dla przejeżdżającego przez Warszawę pociągu IC 72101 Lubuszanin relacji Zielona Góra – Chełm stacja Warszawa Gdańska będzie jedynym postojem w stolicy.

W najbliższych tygodniach pociągi PKP Intercity jeżdżące na odcinku Wrocław – Ostrów Wielkopolski będą pokonywać tę trasę w trzech różnych wariantach, w zależności od okresu. Od 14 marca do 8 kwietnia na odcinku Dąbrowa Oleśnicka – Łukanów trasą alternatywną przez Oleśnicę będzie jeździć TLK Konopnicka relacji Zielona Góra/Wrocław – Warszawa Wschodnia – Wrocław/Zielona Góra. Od 9 kwietnia do 3 maja pociąg będzie jeździć swoją podstawową trasą. Pomiędzy 4 maja a 12 czerwca będzie kursować trasą okrężną na odcinku Ostrów Wielkopolski – Grabowno Wielkie przez Krotoszyn, zatrzymując się dodatkowo także w Miliczu, a pomijając postój w Twardogórze.

Trwają prace na linii Poznań – Szczecin, co ma wpływ na ograniczenie jej przepustowości. Pociąg IC Mewa w relacji Świnoujście – Warszawa będzie kursować trasą alternatywną przez Zbąszynek i Rzepin. Jeżdżący przez Rzepin, Świebodzin i Zbąszynek skład EIC Chrobry będzie mieć skróconą relację do trasy Poznań – Szczecin, a na odcinku Warszawa – Poznań będzie kursować połączony z pociągiem EIC Varsovia.

Ze względu na trwające prace inwestycyjne na linii nr 358, nadal konieczne będzie uruchamianie zastępczej komunikacji autobusowej za pociągi na odcinku Zbąszynek – Zielona Góra Główna.
Od 4 do 18 maja będą prowadzone prace modernizacyjne na odcinku Szczecin Główny – Szczecin Port Centralny. W tym czasie 4 pary pociągów kursujących z i do Świnoujścia przez województwo lubuskie będą jeździć trasą z pominięciem stacji Szczecin Główny, zatrzymując się na stacji Szczecin Dąbie:
IC Chełmoński relacji Świnoujście – Kraków – Świnoujście;
TLK Wyczółkowski relacji Świnoujście – Lublin – Świnoujście;
IC Mewa relacji Świnoujście – Warszawa Wschodnia – Świnoujście;
TLK Uznam relacji Świnoujście – Warszawa Wschodnia – Świnoujście.
Na stacji Szczecin Dąbie kierunek jazdy będą zmieniać pociągi:
EIC Chrobry relacji Szczecin Główny – Warszawa Wschodnia – Szczecin Główny;
IC Mehoffer relacji Szczecin Główny – Przemyśl – Szczecin Główny;
IC Matejko relacji Szczecin Główny – Przemyśl – Szczecin Główny;
IC Swarożyc relacji Szczecin Główny – Wrocław – Szczecin Główny;
IC Gałczyński relacji Szczecin Dąbie – Warszawa Wschodnia – Szczecin Dąbie.
Szczegółowe informacje dla pasażerów
Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie www.intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl lub za pośrednictwem aplikacji IC Mobile Navigator.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here