Autobus wiozący dzieci doszczętnie spłonął (ZDJĘCIA)

0
804
fot. KMP Zielona Góra

Do poważnego wypadku doszło 18 maja po godz. 18.00 w Starym Kisielinie. Zapalił się autobus wiozący ponad 40 osób, w tym kilkadziesiąt dzieci.

Do zdarzenia doszło na drodze między Starym Kisielinem i Przytokiem. Autobusem marki SETRA podróżowało 42 dzieci, 5 opiekunów i 2 kierowców.  Na szczęście nic się nie stało. Uczniom i nauczycielom udało uciec się z płonącego pojazdu, ale autobus spłonął doszczętnie.

Pożar autobusu z dziećmi. Kierowca zauważył dym

– Jeden z kierowców w tylnym lusterku zauważył dym wydobywający się z tyłu pojazdu. Zatrzymał autobus i kazał wysiąść wszystkim pasażerom. Następnie za pomocą gaśnicy próbował zgasić pożar, ale niestety płomienie były już zbyt duże. Na miejsce przyjechały trzy samochody zawodowej straży pożarnej oraz Ochotniczej SP ze Starego Kisielina, które skutecznie ugasiły ogień – wyjaśnia Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Patrol z Wydziału Ruchu Drogowego skierowany na miejsce zastał tam już 3 samochody straży pożarnej, pożar został ugaszony i pasażerowie bezpiecznie opuścili autobus. Policjanci kierowali ruchem i zabezpieczali miejsce do czasu odholowania pojazdu przez pomoc drogową.

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here