Apteki internetowe – czy warto robić tam zakupy?

0
102
fot. materiały prasowe

Nabywanie towarów przez Internet stało się bardzo popularne w ostatnich latach. Ten proces znacznie przyspieszyła epidemia koronawirusa, kiedy ludzie nie zawsze mieli okazję wyjść do apteki stacjonarnej. Zakupy robione w formie online mają wiele zalet. Przede wszystkim są ogromną oszczędnością czasu i pieniędzy. Zdarza się jednak, że apteki internetowe wzbudzają pewien niepokój. Warto rozwiać swoja wątpliwości i korzystać z pewnych aptek działających online.

1. Dlaczego warto korzystać z apteki internetowej?

2. Jak upewnić się, że dana apteka działa legalnie?

Dlaczego warto korzystać z apteki internetowej?

Apteka internetowa to przede wszystkim ogromna wygoda. W stacjonarnych aptekach, podobnie jak w sklepach mniejszych i większych można spotkać się z bardzo długimi kolejkami, w których czasem trzeba odstać jedynie kilka minut, a czasem nawet pół godziny czy godzinę. Ponadto w aptekach stacjonarnych często można spotkać ludzi chorych, którzy roznoszą zarazki i dzielą się infekcją na prawo i lewo. W aptece internetowej nie ma takiego problemu. Dodatkowym atutem apteki internetowej jest dokładny opis produktu, jaki widzimy kupując lek. W stacjonarnej aptece często brakuje czasu, by sprawdzić skład lub dokładnie dopytać się o działania niepożądane, zalecane dawkowanie bądź inne aspekty. Apteka internetowa pozwala zaoszczędzić czas lub skutecznie wykorzystać jego nadmiar. Dzięki szczegółowym opisom można mieć pewność, że kupuje się dokładnie to, czego potrzeba, a zakupy trwają zaledwie kilka minut. Wszystkie niezbędne leki kupisz w aptece https://www.nowafarmacja.pl/, a to wszystko bez wychodzenia z domu.

Jak upewnić się, że dana apteka działa legalnie?

Nie wszyscy są przekonani co do legalności aptek. Niektórzy wręcz boją się robić w aptekach online zakupy, gdyż tkwi w nich obawa, iż przyjdzie lek, który tak naprawdę lekiem nie jest. By upewnić się, że dana apteka działa legalnie, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

  • Przede wszystkim apteka internetowa powinna posiadać logo wspólne dla wszystkich członków Unii Europejskiej. Klikając w to logo, każdy użytkownik powinien zostać przeniesiony na stronę Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, a dokładnie do rekordu tej konkretnej apteki, na której stronie wcześniej się znajdowaliśmy.
  • Legalna apteka internetowa powinna posiadać swój stacjonarny punkt odbioru. To tam powinien zostać zatrudniony profesjonalny personel, jak w każdej aptece.
  • Internetowa apteka powinna posiadać także telefoniczny dyżur ekspertów.
  • Jeśli chcemy dokładnie sprawdzić legalność apteki, warto zwrócić uwagę na to, czy dana apteka posiada odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego oraz czy znajdują się na stronie dane właściwego Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Ostatnim kryterium, które upewnić może kupujących o legalności apteki to fakt, iż każda e-apteka powinna udostępniać na stronie nazwiska osób, które nią zarządzają.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here