153 przestępstwa na Woodstocku. Były fałszywe alarmy i gwałt

0
579
fot. Lubuska Policja

Policja podsumowuje Woodstock. Łącznie odnotowano 153 przestępstwa z czego najwięcej dotyczy spożywania alkoholu. Szacuje się, że na terenie festiwalu bawiło się 250 tys. osób.

153 przestępstwa odnotowano na Woodstocku

 

– Od początku rozpoczęcia Operacji Woodstock 2017 odnotowano 153 przestępstwa. W tym 97 przestępstwa narkotykowe to jest posiadanie środków odurzających, 34 kradzieży w tym dokumentów, telefonów i innego mienia głównie z namiotów uczestników, 1 zgwałcenie, 1 usiłowanie zgwałcenia, 1 ciężkie uszkodzenie ciała (sprawca już został tymczasowo aresztowany), 1 nieumyślne uszkodzenie ciała, 1 rozbój, 2 zgłoszenia o fałszywym podłożeniu ładunku wybuchowego, 1 naruszenie przestrzeni powietrznej, 6 nietrzeźwych kierujących, 1 naruszenie nietykalności cielesnej służby organizatora. Odnotowano 367 wykroczeń w tym najwięcej- 127 dotyczy spożywania alkoholu w miejscu zabronionym, 80 z kategorii ruchu drogowego, 48 dotyczy zaśmiecania, 18 używanie słów obelżywych, 9kradzieży sklepowych i inne. W związku ze złamaniem przepisów prawa zatrzymano łącznie  118 osób. Szacujemy, że liczba uczestników podczas finałowych koncertów wyniosła około  250.000. Do Kostrzyna nad Odrą przybyły do tej pory 296 pociągów specjalnych, rejsowych i międzynarodowych, którymi przyjechało 67.657 uczestników. Pojazdów na przygotowanych parkingach jest 15.684. Szacujemy że liczba pojazdów pozostających w innych miejscach wynosi około 20.000.- informuje Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Fałszywy alarm i brutalna kradzież na Woodstocku

Doszło również do groźnego w skutkach zdarzenia. 19-latek wraz z nieustalonymi mężczyznami zaatakował 20-latka, zabrał my 2,5 tys. złotych i telefon. Ranił go zadając ciosy w brzuch. Mało tego policja dostała powiadomienia o zamachu na terenie Woodstocku. Alarm okazał się fałszywy, a policjanci szybko zidentyfikowali żartownisia. – W sobotę 5 sierpnia około godziny 21.30,  44-letni mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą poinformował telefonicznie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zamachu na terenie festiwalu Woodstock. Mężczyzna został zidentyfikowany i zatrzymany przez Policję kilka godzin po zdarzeniu. Zatrzymany odpowie z art. 224a KK, który przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności – informuje M. Maludy.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here