Życie zaczyna się po 50 – prezenty dla jubilata o zabarwieniu erotycznym

2
147
fot. materiały prasowe

W polskiej kulturze istnieje kilka szczególnych chwil w życiu uważanych za swego rodzaju punkty zwrotne. Do jednych z nich zaliczają się 50. urodziny kojarzone często z momentem dobrym na rewolucyjne zmiany bądź spróbowanie czegoś z czym do tej pory nie miało się do czynienia.  Dlaczego zatem nie przestać się ograniczać i nie przyjąć, że jest to dobra okazja na zasmakowanie pewnych nowości w sferze życia erotycznego?

Erotyczne prezenty urodzinowe dla mężczyzny

Często mówi się, że mężczyzna w wieku 50. lat przechodzi tzw. kryzys wieku średniego. Najczęściej kojarzony jest on z poszukiwaniem nowego, niejednokrotnie ekstremalnego hobby, bądź eksperymentowaniu seksualnemu. Okrągłe urodziny są zatem dobrą okazją, żeby nieco “wspomóc” partnera. Prezent o zabarwieniu erotycznym może być idealną okazją na odmłodzenie związku i nadaniu mu powiewu świeżości. Dla Panów sprawdzą się takie prezenty jak:

  • bielizna erotyczna
  • wibracyjny pierścień
  • gra erotyczna

Erotyczne prezenty urodzinowe dla kobiety

50.urodziny dla kobiety są często krępującym wydarzeniem. Dzieje się tak dlatego, że często w tym wieku zaczyna się okres zwany menopauzą, czyli tzw. przekiwatniem. Poza objawami fizycznymi. wiele kobiet odczuwa wówczas spadek libido i związane z tym obniżenie własnej wartości. Prezent erotyczny może okazać się furtką do wypróbowania czegoś nowego i podniesienia jakości życia erotycznego. To z kolei z pewnością przełoży się na podbudowanie pewności siebie i otwarcie zamkniętych do tej pory możliwości.

Ciekawym prezentem erotycznym dla kobiety okazać się mogą:

  • bielizna erotyczna
  • wibrator
  • korek analny

We dwoje raźniej

Erotyczna zabawka może wprowadzić w zakłopotanie, zwłaszcza wtedy, jeśli wcześniej nie korzystało się z tego typu gadżetów. Wbrew utartemu przekonaniu, że seks to strefa zbyt intymna, by robić związane z nią prezenty, warto przeciwstawić się stereotypom i spróbować zaszaleć w tym temacie.

Zgodnie ze znanym powiedzeniem: we dwoje zawsze raźniej, dlatego kupując prezent erotyczny dla partnerki/partnera warto wybrać coś, co będzie sprawiało przyjemność obojgu.

Idealnym przykładem takiej zabawki jest wibrator do punktu G. Ogólnie rzecz ujmując punkt G jest miejscem uważanym za niezwykle wrażliwą strefę erogenną, tj. taką której stymulacja wywołuje podniecenie seksualne.

Mimo że punkt G kojarzy się z kobiecą seksualnością, to znaleźć go można również na ciele mężczyzny. U kobiet punkt G zlokalizowany jest na przedniej ściance pochwy, natomiast u mężczyzny utożsamiany jest z prostatą.

Wibrator do punktu G, poprzez stymulację tego miejsca, pozwala na osiągnięcie maksymalnej przyjemności przy minimum wkładu. Podczas osiągania doznań ogranicza nas jedynie wyobraźnia i…akceptacja partnera/partnerki. Ten gadżet jest bowiem prezentem dość intymnym i dlatego przed jego zakupem warto zorientować się czy obdarowana nim osoba jest otwarta na propozycje związane z jego wykorzystaniem. Jeżeli uzyskamy pełną zgodę, nie pozostaje nam nic innego jak dokonać zakupu i w pełni korzystać z jego możliwości.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Życie ZACINA się po pięćdziesiątce. Podobno po sześćdziesiątce wraca na właściwe tory 😀 😀 😀

  2. Faktycznie życie zaczyna się po 50! Ja na swoje okrągłe urodziny pierwszy raz byłem w tunelu aerodynamicznym i bardzo dobrze się bawiłem, może teraz skok ze spadochronem? A od żony dostałem grę erotyczną. Dobrze się przy niej bawimy 😉

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here