Życie i twórczość Remigiusza Mroza

0
332
fot. materiały prasowe

W Polsce jest jednym z najpopularniejszych oraz najlepiej zarabiających rodzimych pisarzy. Jego kolejne książki lądują na listach bestsellerów i są przekładane na inne języki. Często porusza w nich bieżące problemy świata takie jak: przemoc domowa czy problem z uchodźcami. Remigiusz Mróz jest polskim prawnikiem oraz pisarzem, którego niektórzy mogą kojarzyć jako Ove Logmansbo. Warto sprawdzić, jak prezentuje się dorobek najpopularniejszych powieści tego utalentowanego pisarza.

Krótka historia życia

Remigiusz Mróz urodził się 15 stycznia 1987 roku w Opolu, w którym z powodzeniem ukończył I Liceum Ogólnokształcące. Na studia udał się do Warszawy, gdzie uczęszczał do Akademii Leona Koźmińskiego. W 2015 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Mróz może się pochwalić otrzymaniem podwójnej nominacji do Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego jako pierwszy polski pisarz w historii.

Najpopularniejsze powieści

Remigiusz Mróz w swojej twórczości nie ogranicza się do jednego gatunku, ale wręcz stara się cały czas z nimi eksperymentować, pisząc powieści, które łączy intrygująca fabuła oraz dynamiczna akcja. Oto niektóre bestsellerowe powieści Remigiusza Mroza, które warto znać:

  1. “Kasacja” (cykl “Joanna Chyłka”). Cały cykl poświęcony prawniczce Joannie Chyłce cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród czytelników. Nie inaczej jest w przypadku pierwszego tomu, który opowiada o sprawie prowadzonej przez Chyłkę, w której syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób.
  2. “Zaginięcie” (cykl “Joanna Chyłka”). Drugi tom tego bardzo popularnego cyklu o Joannie Chyłce opowiada sprawę, podjętą przez tytułową prawniczkę, dotyczącą morderstwa małej dziewczynki, o które zostało oskarżone pewne małżeństwo.
  3. “Rewizja” (cykl “Joanna Chyłka”). W trzecim tomie Joanna Chyłka, która pogrążyła całą swoją karierę, decyduje się pomóc robotnikowi z Ursynowa, który nie dostaje od ubezpieczyciela wypłaty polisy na życie zmarłej tragicznie żony oraz córki. Co gorsza, zostaje on oskarżony o ich zamordowanie.
  4. “Behawiorysta” (cykl “Gerard Edling”). Tom pierwszy cyklu o Gerardzie Edlingu opowiada o tytułowym bohaterze, który zostaje poproszony przez służby o pomoc w uporaniu się z zamachowcem. Ten ostatni zajął przedszkole, grożąc zabiciem wszystkich tam obecnych, ale nie przedstawiając żadnych żądań.
  5. Nieodnaleziona (cykl “Damian Werner”). Książka opowiada historię Damiana Wernera, który po 10. latach jest gotowy pogodzić się z myślą, że już nigdy więcej nie ujrzy swojej zaginionej narzeczonej. Jednak w pewnym momencie jej zdjęcia pojawiają się na jednym z profili Spotted, a Damian musi odpowiedzieć sobie na pytania: kto jeszcze szuka jego narzeczonej oraz czy to naprawdę ona?

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here