Zwolnienie z opłat za ogródki gastronomiczne nie będzie dotyczyć części z automatami do gier

1
209
fot. ZielonaNews.pl

Temat zwolnienia z opłat dla restauratorów wrócił na nadzwyczajną sesję rady miasta. Udało się wypracować kompromis: Zwolnienia będą, ale nie będą dotyczyć powierzchni, na której stoją automaty do gier.

Zwolnienie z opłat dla gastronomów

Podczas sesji rady miasta w ubiegłym tygodniu wycofano z porządku obrad uchwałę dotyczącą zwolnień za ogródki gastronomiczne. Brakowało jednomyślności w radzie, bo część radnych była przeciwna zwolnieniom dla tych posiadających automaty do gier.

Radna PiS Bożena Ronowicz zwracała uwagę, że takie automaty rażą estetycznie i etycznie. – Czy ta obniżka będzie dotyczyły tylko ogródków gastronomicznych, czy to kawiarnianych, czy też będzie dotyczyła automatów do gry hazardowej? Czy takie ogródki, które będą prowadziły tego rodzaju działalność będą w tej bonifikacie – pytała Ronowicz.  Piotr Barczak z PiS dodał: Jedno takie zagranie na automacie to koszt 5 zł. Proszę o zwrócenie uwagi, co w tych ogródkach się znajduje. Chodzi o wspólną przestrzeń publiczną. Proponowane poprawki miały być przedyskutowane na odpowiedniej komisji (czytaj więcej: Dyskusja nad zwolnieniami gastronomii i automatami do gier).

Działalność gastronomiczna a automaty do gier

W poniedziałek uchwała wróciła pod obrady, a wraz z nią dyskusja na temat automatów do gier. – Jestem za pomocą gastronomom i za samą uchwałą zagłosuję, ale zagłosuję także za poprawką zgłoszoną przez panią radną Ronowicz, bo w tej poprawce jest dobrze sprecyzowane, co dotyczący tej działalności związanej z gastronomią. Automaty, które są stawiane jako dodatkowy zarobek, przychód do tej działalności nie jest działalnością gastronomiczną – tłumaczył Piotr Barczak, radny PiS. Filip Gryko z Zielona Razem tłumaczył: To są automaty, w których dziecko wrzuca 2 czy 5 zł i  To jest bicie piany o parę automatów, które raczej służą mieszkańcom, którzy przyjdą na deptak z dziećmi. Zobaczcie, jakie kolejki były do tych automatów.

Radni “za”

Ostatecznie wiceprezydent Dariusz Lesicki zaproponował rozwiązanie.  – Chciałbym żebyśmy wprowadzili jako autopoprawkę, to rozstrzygniecie, które daje możliwość zawężenia uchwały tylko do ogródków gastronomicznych, a osobną uchwałą przyjęlibyśmy kwot i stawki za zajęcia pasa drogowego przez automaty do gier – wyjaśniał Lesicki. Radni przyjęli uchwałę z poprawkami.

 

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Zdjęcie do artykułu jednoznacznie pokazuje NIEUDOLNOŚĆ WŁADZ MIASTA, postawienie na gumowych matach ohydnych maszynek do wyciągania pieniędzy na zabytku odkrytym pod ziemią.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here