Zwiedzanie Babimostu z przewodnikiem. Będzie grill i zwiedzanie zabytków

0
2347

Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 21 lipca na zwiedzanie królewskiego miasta Babimost.

Czytaj dalej za reklamą —>Wycieczka do Babimostu

Udział w zwiedzaniu może wziąć każdy. Spotkanie uczestników zaplanowano na dworcu PKP o godz. 10.40. Do Babimostu uczestnicy pojadą pociągiem. Odjazd pociągu Polregio do Babimostu o godz. 10.48 (bilet za 11,70 zł). – Można wsiadać na trasie przejazdu pociągu.(Przylep, Sulechów, Łęgowo).Trasa liczy ok 8 km. Piesza wędrówka do Skansenu Maszyn i Urządzeń Rolniczych w miejscowości Podmokle Małe ( ponad 200 eksponatów w tym wiatrak koźlak z 1854 r.) – informuje PTTK.

Czytaj dalej za reklamą —>Grill i zwiedzanie

W drodze powrotnej zaplanowani grillowanie (z własnym prowiantem) i zwiedzanie zabytków Babimostu: zabytkowy ratusz i kościół, dawny kościół ewangelicki (rotunda), wiele zabytkowych kamienic. – Współczesne atrakcje to Skwer Muzyków Ludowych (kapele koźlarskie), pomnik Powstańców Wielkopolskich, największy garnek gliniany (wpisany do Księgi Guinessa). Spacer do Centrum Sportu i Rekreacji. Gawęda o historii miasta i czasach współczesnych. Zaplanowano także poszukiwanie śladów winiarskich i pszczelarskich tradycji regionu – informuje PTTK.

Czytaj dalej za reklamą —>Wyjazd do Zielonej Góry z Babimostu o godz. 17.46 lub 20.34. Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej Beata Musiałowska. Zadanie współfinansowane przez Miasto Zielona Góra.

Źródło: PTTK

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here