Znowu remont na placu Teatralnym? (ZDJĘCIA)

1
883
fot. ZielonaNews.pl

Niedawno, bo na początku września, oddano do użytku plac Teatralny. Jednak na plac po raz kolejny weszli budowlańcy. I praca jakby zaczęła się od nowa. Zdemontowano ławki, trwają prace przy budowie fontanny.

fot. ZielonaNews.pl

Prace przy pl. Teatralnym

Trwają prace przy placu Teatralnym. Ławki w znacznej części zostały zdemontowane. Podobnie jak fontanna. Zaraz po otwarciu placu Teatralnego Czytelnicy zgłaszali nam usterki. Chodziło m.in. o uszkodzenie fontanny a także o to, że ławki są za wysokie i siedzi się na nich niewygodnie. Drobne usterki jednak szybko naprawiono. Wyglądało to tak, jak na zdjęciach poniżej.

 

Czy to są prace poprawkowe?

W odpowiedzi na pytania Czytelników o usterki w urzędzie miasta zostaliśmy poinformowani, że wszystkie zostaną usunięte. A po okresie Dni Zielonej Góry wykonawca rozpocznie prace poprawkowe. Część uszkodzeń została naprawiona bardzo szybko, bo jeszcze w trakcie Winobrania. Ale wygląda na to, że były to zabiegi kosmetyczne. Tak jak w przypadku fontanny. Pio pierwszych dniach od otwarcia widać było uszkodzenia w miejscu płyt, gdzie znajdowała się fontanna. Płyty jednak zostały szybko naprawione, ale teraz budowlańcy jakby zaczynają prace od nowa. Dziś wysłaliśmy zapytanie do urzędu miasta w sprawie prac przy pl. Teatralnym. – Jesteśmy w trakcie odbioru końcowego. Zostały wskazane usterki, które wykonawca poprawia. Między innymi zostały rozmontowane ławki celem szlifowania desek i ich dokładnej impregnacji. Ponadto Wykonawca poprawia fontannę, nienormatywne spadki terenu, ogrodzenie, poprawia i impregnuje altanę, dokonuje poprawek w budynku toalety. Poprawki mają na celu prawidłowy odbiór zadania. Miasto nic nie dopłaca za prowadzone prace poprawkowe – poinformowała Monika Zapotoczna z biura prasowa urzędu miasta.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Jeżeli to “plac teatralny” to gdzie jest scena. Myślałam że w czasie winobrania ktoś ją schował do magazynu, a tu masz babo placek sceny dalej nie ma. To może nazwać ten plac jakoś tak swojsko Park piwosza?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here