Zniszczyła pięć zaparkowanych samochodów. Chciała się dogadać (ZDJĘCIA)

0
1603
fot. kmp zielona góra

W ubiegły weekend doszło do zniszczenia pięciu, zaparkowanych na ul. Potokowej w Zielonej Gorze, samochodów. Jak się okazało, sprawczynią zdarzenia była 35-letnia kobieta.

Wjechała w 5 samochodów i odeszła

O zdarzeniu powiadomił policjantów mieszkaniec ul. Potokowej. Około godz. 3.00 w nocy z piątku na sobotę policjanci odebrali zawiadomienie o rozbitych samochodach na osiedlowym parkingu. – Na miejsce pojechał patrol policji, któremu świadek powiedział, że kiedy przyjechał na parking widział pomiędzy rozbitymi samochodami kobietę i mężczyznę. Kobieta miała go zapytać czy nie ma długopisu i kartki bo chce zostawić wiadomość właścicielom samochodów, które uderzyła. Na stwierdzenie, że powinna zawiadomić policję kobieta miała powiedzieć, że „woli się dogadać” i odeszła – informuje KMP Zielona Góra. Na miejscu zdarzenia policjanci zobaczyli zaparkowane na trawniku Volvo, a także uszkodzone na parkingu samochody.  Zniszczonych zostało 5 pojazdów: dwie Skody, Opel, Mazda i Citroen. Policjantom udało się ustalić nazwisko właściciela Volvo, ale jak się okazało była to osoba mieszkająca w powiecie żagańskim. Funkcjonariusze zdecydowali się pozostawić wezwanie do stawienia się w komendzie, za wycieraczką Volvo.

“Te dwa samochody”

Wczoraj wieczorem (21.01) do Komendy Zielonogórskiej Policji przyszli kobieta i mężczyzna. Kobieta przyznała się do uszkodzenia dwóch samochodów na ul. Potokowej. – Kobieta stwierdziła, że to ona uszkodziła „te dwa samochody” na ul.Potokowej i była bardzo zdziwiona kiedy dowiedziała się od policjantów, że zniszczonych jest aż pięć pojazdów. Samochód którym kierowała należy do osoby z jej rodziny, ona go tylko użytkuje – informuje KMP. Kobieta nie została ukarana mandatem. Ze względu na konieczność wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i skali zniszczeń zostaną wszczęte postępowania  o wykroczenie z art. 86 kodeksu wykroczeń – spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za to wykroczenie grozi kara grzywny, a sąd może zadecydować również o zakazie prowadzenia pojazdów dla sprawcy.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here