Znikają szyby na deptaku odsłaniające ruiny miasta (ZDJĘCIA)

3
675
fot. ZielonaNews.pl

Zniknęła szyba na deptaku, pod którą było (a może wcale nie) widać ruiny dawnych budynków (starych kamienic). Miejsce to zostanie zasypane. 
Przypomnijmy, że podczas kładzenia na Starym Rynku ciepłociągu zostały odkryte ruiny dawnych budynków. Po tym odkryciu miasto postanowiło, że ruiny nie zostaną zasypane. Zamiast tego pojawiła się szyba. Zgodnie z pierwotnymi założeniami miała umożliwić oglądanie pozostałości starej Zielonej Góry. Jednak z czasem okazało się, że nie spełnia swojej funkcji. Ostatecznie przez szybę trudno było cokolwiek dojrzeć. W ubiegłym roku w miejscu szyby stanęły automaty dla dzieci na monety (zobacz: Automaty na monety na szybie).

Co na to mieszkańcy?
Teraz podjęto decyzję o zlikwidowaniu szyby. Miejsce to zostanie zakopane. Co o tym myślą mieszkańcy? – Sama idea była fajna, ale trzeba przyznać, że szyba od lat straszy. Nic nie widać, jest brudna – komentuje pani Dominika. Z kolei pan Bartosz wyjaśnia: Dobra decyzja. Może w tym miejscu pojawią się stoliki gastronomiczne? Pani Ania dodaje: Jak dla mnie szkoda. Ale w tej formie rzeczywiście nie spełniało to swojej roli. 

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Nigdy nic przez tę szybę nie widziałem. Jak zasypują to pewnie nic ciekawego tam nie było ? Pewnie trochę starego gruzu.

  2. fajnie byłoby dowiedzieć się kto się podpisał pod dokumentem o budowie tych szyb

  3. Szyba Wstydu znika… No proszę- myślałem, że to w zaparte będzie do końca świata.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here