Znęcał się nad własnym ojcem. Grozi mu do 5 lat więzienia

0
157
Prokuratura w Zielonej Górze pracuje nad sprawą Lecha Wałęsy
fot. Archiwum ZielonaNews.pl

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, Zbigniew Fąfera, poinformował, że do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie, który miał znęcać się nad własnym ojcem.

Groził i poniżał

Akt oskarżenia, skierował do sądu Prokurator Rejonowy w Żarach. –Oskarżony w okresie od czerwca 2016 r. do 7 września 2017 r. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, znęcał się psychicznie i fizycznie nad osobą najbliższą – ojcem – informuje Z. Fąfera. Mężczyzna, miał pod wpływem alkoholu wszczynać awantury, obrażać i poniżać swojego ojca. Ponadto groził mu pobiciem, a nawet śmiercią. – Groźby wzbudziły w pokrzywdzonym obawę spełnienia. Oskarżonemu zarzucono ponadto, że wielokrotnie naruszał nietykalność cielesną ojca szarpiąc go – dodaje Z. Fąfera.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego (art.207.§), kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny ,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. /jcz

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here