Znany aktor przyjedzie do Zielonej Góry na wyjątkowy koncert

0
1074
Designed by Freepik

Już 23 marca, o godz. 19.00 w kościele św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze odbędzie się specjalny koncert pasyjny, w wykonaniu znanego aktora telewizyjnego i teatralnego, Jerzego Zelnika.

Koncert Pasyjny

Projekt 14 KATEDR opiera się na prezentacji wydarzenia słowno-muzycznego w 14 katedrach/świątyniach na terenie całego kraju. Pierwsza edycja tego projektu odbyła się w 2017 roku w okresie w Wielkiego Postu w 14 katedrach i świątyniach w Polsce. Liczba 14 jest nawiązaniem do 14 stacji drogi krzyżowe.

14 KATEDR to wydarzenie słowno-muzyczne wprowadzające w czas Wielkiego Tygodnia, na które składa się KONCERT PASYJNY oparty na medytacji księdza Grzegorza Strzelczyka w aktorskiej interpretacji Jerzego Zelnika oraz Oratorium Josepha Haydna “Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu” w wykonaniu Baltic Neopolis Ensamble – muzyków liderów Baltic Neopolis Orchestra.
Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu “Pasja” Mela Gibsona. Przesłanie koncertu ma charakter uniwersalny i dedykowane jest dla szerokiej publiczności.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here