Zmiany w rejonie Ronda PCK. Jest pomysł na wybudowanie tam hotelu

8
1727
fot. google map

Podczas jutrzejszej sesji Rady Miasta, głosowaniu poddana zostanie uchwała dotycząca przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie Ronda Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze.

Powstanie Hotel?

Dzięki przyjęciu uchwały możliwe będzie sporządzenie szczegółowych zasad dotyczących zabudowy i zagospodarowania nieruchomości objętych planem. Obszar, którego dotyczy uchwała zajmuje 0,6 ha powierzchni i położony jest w rejonie Ronda Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze. W dużej części stanowi on własność prywatną. Jak czytamy w dokumencie uchwały, do miasta wpłynął wniosek złożony przez firmę będącą właścicielem większości terenu objętego opracowaniem. Wnioskodawca zwraca się z prośbą o zmniejszenie liczby miejsc postojowych wymaganych w przypadku realizacji usług. Inwestor w przedmiotowym piśmie wskazał zamiar budowy hotelu wraz z zabudową mieszkaniową wielorodzinną i usługami lokalizowanymi w pierwszej kondygnacji budynku mieszkalnego.

Mniej miejsc parkingowych

Zgodnie z obecnymi wymogami wymagana jest budowa 1 miejsca postojowego na każde rozpoczęte 30m² powierzchni użytkowej zabudowy usługowej. Zdaniem wnioskodawcy powyższy wskaźnik nie odpowiada realnemu zapotrzebowaniu na parkingi stąd prośba zmiany przedmiotowej powierzchni z 30m² do 70m². Akceptuje natomiast propozycje 1,5 miejsca postojowego przypadającego na 1 lokal mieszkalny, wymagany w przypadku wprowadzenia zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.

 

fot. um

PODZIEL SIĘ

8 KOMENTARZE

 1. A może w ogóle zrezygnować z parkingu?
  Kogo stać kupi garaż a reszta niech jeździ autobusami…
  Szkoda, że nie będzie tam powiększonego parku Świętej Trójcy 🙁

 2. Obserwując przychylność naszego drwala do deweliperków, bez problemu wszystko tak zakręci aby rada miasta zgodziła się na zmniejszenie ilości parkingów. Znacie jakieś parkingi w Z.G. aby nie były przepełnione? Poprostu na ich budowie się nie zarabia i to jest prosta odpowiedz.

 3. Co ten deweloper wymyślił? Przecież miasto może wyznaczyć miejsca parkingowe zamiast pojedynczych drzew w ramach rewitalizacji tego zdewastowanego parku. Zgodnie z dotychczasowymi działaniami magistratu.

 4. I tu Kris5 uderzył w sedno sprawy. NA PARKINGACH SIE NIE ZARABIA (czytaj zbiera podatki). Dlatego jak jest dobry teren to stawia się budynki. A jak jest dziki parking (ewentualnie teren na którym był parking na zawadzkiego) to się go likwiduje a później szuka się miejsc zielonych by je przerobić na siłę w miejsce do parkowania. Człowiek zaczyna się dusić w tej wolnej amerykance deweloperskiej. Budują jak chcą i gdzie tylko mogą. Architektoniczny burdel zaczyna nam się robić w mieście.

 5. Naprawdę potrzebny jest kolejny hotel w ZG? Niedawno otwarty grape Town hotel. Przy focusie w planach hotel. Na samej al.woj. polskiego stoją dwa hotele.

 6. A co was obchodzi że będzie następny hotel ,dla mnie może być 10 następnych,jest prywatny inwestor chce wybudować trzeba jemu pomóc,zwrócić należy bardziej na bryłę hotelu żeby upiększanie a nie szpecila

 7. @mbi1 patrząc na okolice ronda najlepiej jak będzie nawiązywało do zabudowy …marketowej

 8. @mbi1 co nas to obchodzi? Nie chce mieszkać w betonowej górze tylko w zielonej! Niedługo wszystkie zielone miejsca przekształca się w piękne i nowoczesne budynki. I tak centrum zaczynając od wersteplatte ogrodzona stalowymi “rurkami” po woj polskiego otoczone nowymi przeszklonymi budynkami między marketami…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here