Zmiany w Parku Piastowskim. Część zostanie zagospodarowana (MAPA)

2
1190
fot. ZielonaNews.pl

Ruszył przetarg na  budowę Wielopokoleniowego parku do street workoutu. –  Była to jedna z moich obietnic wyborczych. Wywalczyłem środki na ten cel i zająłem się bezpośrednio (w ramach wykonywanych obowiązków zawodowych) realizacją tego projektu. Jesteśmy na etapie ogłoszenia przetargu – komentuje radny Paweł Wysocki, pomysłodawca tego przedsięwzięcia. Park miałby być gotowy do końca lipca 2019.

Zmiany w Parku Piastowskim

Przypomnijmy, że do realizacji inwestycji przymierzano się już w ubiegłym roku. Niestety konserwator zabytków wstrzymała budowę parku do ćwiczeń licząc na to, że projektodawcy zmienią projekt i zastosują się do jej zaleceń (czytaj więcej: Konserwator wstrzymuje budowę parku do ćwiczeń). Jednym z warunków była zmiana miejsca. Początkowo park miał powstać na tzw. Wzgórzu Augusta, jednak po rozmowach z konserwator zabytków zdecydowano, że będzie przy placu zabaw, obok boiska do koszykówki.  – Jest tam wystarczająco dużo miejsca. Znajdujące się tam drzewa dadzą cień, dzięki czemu będzie można ćwiczyć w taką pogodę jak mamy teraz. Obecność placu zabaw daje same plusy, bo można przyjść tu z dzieckiem, które będzie się bawić a my możemy w tym czasie ćwiczyć (tak też będę robił). Miejsce jest oddzielone naturalnie od parku, można zrobić sobie rozgrzewkę, biegiem przez pobliski las. Umówiliśmy się z Panią Kochańską, że wspólnie opracujemy zalecenia dla projektanta. Oprócz instalacji, które wcześniej widzieliście, chcemy aby zasadzone zostały tam rośliny pachnące, miododajne, które będą aromaterapią dla ćwiczących. Niech wokół nas latają motyle, trzmiele i pszczoły … – tłumaczył w sierpniu ubiegłego roku radny P. Wysocki.

Jak będzie wyglądał park

Urządzenia do ćwiczeń będą rozmieszczone na pięciu zaprojektowanych placach. – Oprócz placów będą cztery ławki z pedałami do ćwiczeń. Do połączenia ze sobą wszystkich placów z urządzeniami zaprojektowano ścieżki piesze, przy których rozmieszczono ławki z oparciem do wypoczynku i ewentualnych ćwiczeń, kosze i tablice informacyjne. Wejście na teren Wielopokoleniowego parku do street workoutu zaprojektowano dwoma ścieżkami – czytamy w ogłoszeniu o zamówieniu. W parku będzie m.in. zestaw do street workout’u, zestaw do pole dance (szczegółowy wykaz urządzeń znajdziecie na mapie poniżej). Zaplanowano również sporo nasadzeń. – Będzie dużo zieleni, będzie fajnie – zapewnia P. Wysocki. Pojawią się drzewa ozdobne, niewysokie, oraz różnego rodzaju ozdobne krzewy kwitnące. Na całym ternie poza placami, ścieżkami i pozostałymi elementami zagospodarowania terenu, będzie posadzona trawa.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here