Zmiany w Parku Braniborskim. Będzie mała architektura, nasadzenia. Co jeszcze?

0
392
fot. fanpage Park Braniborski

Ruszają prace związane z Parkiem Braniborskiem. Pojawi się tutaj m.in. mała architektura parkowa, ścieżka naturalna, dodatkowe nasadzenia. Zadanie to jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Zostało wyłonione jako zadanie z IV okręgu. Głos na nie oddało 464 osób.

– Dziś delegacja z Ruchu Miejskiego w osobie Barbary Marcinów, mieszkanki Os. Braniborskiego, autorki zadania i Sebastiana Pilichowskiego, przyrodnika i edukatora wraz z mieszkańcami ulicy Władysława IV, spotkała się w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej z leśnikiem Arkadiuszem Orzeszko, pracownikiem ZGM i radnym Paweł Wysocki oraz przedstawicielem urzędu odpowiedzialnym za budżet obywatelski, Piotrem Dubickim. 
Ustalaliśmy wstępną koncepcję realizacji projektu “Park Braniborski jako przestrzeń rekreacyjno-społeczna” – poinformował dziś Ruch Miejski Zielona Góra. 

Zmiany w Parku Braniborskim

Park Braniborski jest chronionym zespołem przyrodniczo-krajobrazowym. – Nasza wizja opiera się na zaprojektowaniu parku tak, aby uwypuklić jego wyjątkowe walory z jak najmniejszą ingerencją w jego dziki charakter – wyjaśnia Ruch Miejski. Zgodnie z planami mają tutaj pojawić się tablice edukacyjne, naturalna ścieżka spacerowa w postaci gry wiodąca do pomników przyrody i alei modrzewi ukrytych w parku, dodatkowe nasadzenia w postaci drzew i krzewów od strony Władysława IV. Będzie też część społeczno- integracyjna dla mieszkańców wszystkich stycznych ulic Chmielna, Kombatantów, Osiedlowa, Władysława IV, Podgórna, Zielonogórska, Lubuska, Wrocławska od strony Władysława IV (wejścia do parku). Ruch Miejski nie odchodzi jednak od konsultacji społecznych i chce na przełomie marcia i kwietnia zaprosić mieszkańców i wszystkich zielonogórzan na spacer konsultacyjny połączony z sprzątaniem parku i ogniskiem. Zapraszają także do polubienie profilu na Facebooku: Park Braniborski

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here