Uwaga na zmiany organizacji ruchu przy ul. Wrocławskiej (MAPA)

0
804
fot. Google Maps

Zbliża się święto Wszystkich Świętych. W rejonie cmentarza przy ul. Wrocławskiej obowiązuje nowa organizacja ruchu będzie obowiązuje od godz. 12.00 w dniach od 26 października do 8 listopada 2020 r. Poniżej znajdziecie mapę.

– Zielonogórscy policjanci przypominają, że w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych w rejonach cmentarzy będą zmiany w organizacji ruchu drogowego. Prosimy zwrócić szczególną uwagę na znaki drogowe, ponieważ w tych dniach w rejonie cmentarzy mogą pojawić się nowe oznaczenia, ograniczenia prędkości i inna niż zwykle organizacja ruchu – informuje policja.

W tym roku podobnie jak w ubiegłym uruchomione będą na ul. Wrocławskiej dwa pasy dojazdowe do cmentarza już od Alei Juliusza Słowackiego (obecnie dwa pasy ruchu w tym samym kierunku mają początek na wysokości stacji paliw). Dzięki temu będzie można zwiększyć przepustowość drogi na najbardziej newralgicznym odcinku, ale ta zmiana spowoduje jednocześnie to, że niemożliwy będzie wjazd w Aleję Juliusza Słowackiego dla osób jadących od strony cmentarza.

– Osoby, które zdecydują się wyjechać na cmentarz samochodem prosimy o cierpliwość i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w związku z ograniczeniem dopuszczalnej prędkości pojazdów do 30 km/h. Jak co roku na ul. Wrocławskiej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania, ale zostaną także wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe – informuje policja.

W tym roku w rejonie cmentarza wprowadzone zostają następujące zmiany organizacji ruchu:

  • Mały parking przy starej części cmentarza będzie dostępny tylko dla osób niepełnosprawnych, osób posiadających zezwolenia na handel, zaopatrzenia oraz taksówek (do 5 miejsc). W razie braku miejsc na parkingu, kolejne pojazdy nie będą wpuszczane. UWAGA! Inwalidów czy osoby ich przewożące obowiązują nowe karty parkingowe, osoby bez ważnej karty nie będą wpuszczane na teren parkingu.
  • Na pętlę MZK będą mogły wjeżdżać wyłącznie autobusy miejskie, samochody osobowe i pojazdy Policji. Od 26.10 do 8.11 obowiązuje zakaz wjazdu samochodów ciężarowych.
  • Wjazd na parking przy nowej części cmentarza będzie odbywał się ul. Wrocławską WYŁĄCZNIE dla jadących od centrum miasta. Wjazd od strony Raculi będzie niemożliwy. Wyjazd z nowego parkingu oraz ze wszystkich innych parkingów będzie się odbywał TYLKO w prawą stronę, w kierunku Raculi. Proszę zwrócić uwagę na znak oznaczający nakaz jazdy w prawo. Dostępny będzie TYLKO jeden wjazd i wyjazd!
  • W dniach 31 października do 1 listopada na stadionie żużlowym dostępny będzie parking płatny od godz. 7.00 do ostatniego samochodu. Wjazd na stadion bramą przez tzw. park maszyn, a wyjazd dolną bramą w kierunku Raculi – będzie obowiązywał nakaz jazdy w prawo. (opłata za parking będzie odbywała się przy wyjeździe. Płatność WYŁĄCZNIE kartą!)

Na ul. Wrocławskiej, na odcinku drogi od Alei Juliusza Słowackiego aż do ul. Pułkownika Witolda Pileckiego obowiązywać będzie w godz. 8.00-21.00 ograniczenie prędkości do 30km/h, jak również zakaz zatrzymywania.

 

fot. materiały urzędu miasta Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here