Zmiany w centrum miasta. Starówka zostanie upiększona

0
966

Miasto przeznaczyło ponad milion złotych na remont zabytkowych kamienic w centrum miasta. Jak informuje Łącznik Zielonogórski 23 budynki zostaną poddane pracom remontowym, takim jak m.in.: wymiana elewacji, czy dachu.

Ponad milion na zabytki

Miejski program wsparcia remontów kamienic, przeznacza dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane obiektów wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w strefie zabytkowej. Na powyższe cele miasto przeznaczyło w tym roku 1 mln 90 tys zł. Do programu remontu kamienic większość właścicieli obiektów zgłasza się samych. W tym roku było aż 52 chętnych, z czego miasto wybrało 23 obiekty. Prace rozpoczną się, gdy tylko będzie sprzyjać ku temu pogoda.
Budynki, które zostaną poddane remontom, to m.in.: kamienice przy al. Niepodległości 33 i 35, ul. Wyspiańskiego 2, ul Kupiecka 25 i 49, Chrobrego 30, Reja 7, Sikorskiego 68, czy ul. Piękna 20. W dawnym klubie „4 Róże dla Lucienne” odnowiona zostanie stolarka i sztukateria.

Kolejna okazja w przyszłym roku

W ramach programu wsparcia remontu kamienic, w ciągu ostatnich 11 lat, miasto wydało 14,5 mln zł wykonując łącznie 239 zadań w obiektach zabytkowych.
Od 1 kwietnia będzie można zgłaszać wnioski na realizację podobnych zadań w roku 2019. Wszelkie informacje dostępne są w Urzędzie Miasta w Departamencie Inwestycji i Zarządzania Drogami, w pokoju 402, w godz. 7.30-15.30

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here