Zmiany przy ul. Wyszyńskiego. Powstanie m.in. nowa droga i parking

3
1053
fot. miasto zielona góra

Ul. Wyszyńskiego czekają poważne zmiany. Wszystko to z powodu realizowanej obecnie inwestycji związaną z przebudową i rozbudową znajdującego się przy ul Wyszyńskiego budynku, na potrzeby Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji DOM HARCERZA.

Zmiany dla Domu Kultury

Miasto opublikowało właśnie zamówienie dotyczące realizacji robót związanych z rozbudową infrastruktury drogowej wraz z budową parkingu przy ul. Wyszyńskiego. W ramach zadania wykonane zostaną następujące działania:

a) przebudowa ul. Stefana Wyszyńskiego wraz z przebudową sygnalizacji świetlnej,

b) budowa drogi od skrzyżowania z ul. Stefana Wyszyńskiego w kierunku Domu Harcerza (z wyłączeniem oświetlenia 5 lamp wraz z zasilaniem),

c) budowa parkingu przy budynku Domu Harcerza wraz z oświetleniem.

Przypominamy, że trwa przebudowa budynku przy ul. Wyszyńskiego. Po rozbudowie będzie miał prawie 2,5 tys. m kw. Wzbogaci się m.in. o salę koncertową. Będą też udogodnienia dla niepełnosprawnych (czytaj: Rusza rozbudowa Domu Harcerza).

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Dobrze że Dom Harcerza jest remontowany. Mam tylko jedno zastrzeżenie, ile sal widowiskowych potrzebuje nasze miasto? Mamy Filharmonię (2 sale) mamy Hydrozagadkę, mamy Palmiarnię (ze sceną) Mamy (odremontowaną właśnie) Salę Dębową w WiMBP, na koniec mamy dwie sceny plenerowe (Amfiteatr i budowaną właśnie scenę przy Filharmonii) mamy Teatr z kilkoma scenami. Mamy także kilka scen przenośnych , scenę mobilną)Szkoła Muzyczna też czyni przymiarki do remontu (oczywiście z Salą Widowiskową) . Zapewne jestem czepialski ale, czy to nie jest rozrzutność gdy buduje się nowe sceny i rzędy siedzeń albo i foteli aby przeciąg pomiędzy nimi Hulał?

  2. Każda mądra inwestycja cieszy. Ja mam pytanie w sprawie inwestycji drogowych:
    1) czy prawdą jest, że porzucono temat budowy drogi od ronda Pileckiego do ul. Kożuchowskiej (nowy łącznik), bo miejscy notable i urzędnicy mieszkają przy ul. Geodetów? jeśli tak powinna być jakaś informacja…
    2) kiedy nastąpi w takim razie mały remont (dywanik) przy ul. Jagodowej?
    W porównaniu do Nowej Soli jakość dróg w ZG to dramat pod każdym względem – dziura na dziurze. Podniecamy się Westerplatte, zaraz Zjednoczenia czy Aglomeracyjna, ale na miły Bóg kiedy zaczną być remontowane całe osiedla STAREJ ZG!!!
    Drogi na osiedlach mają już po 40 lat!!!!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here