Zmiany przy ul. Staszica. Co z niebezpiecznym przystankiem przy szkole? (ZDJĘCIA)

2
1052

Ruch przy ul. Staszica jest duży, zwłaszcza w godzinach szczytu, jak z resztą w przypadku większości ulic znajdujących się w okolicach centrum miasta. Umieszczony przy ul. Staszica przystanek autobusowy budzi mieszane uczucia. Jego lokalizacja często utrudnia kierowcom dostrzeżenie pieszego. A przecież przystanek jest tuż przy szkole.

Drobne zmiany, większe bezpieczeństwo?

Widoczny na zdjęciach przystanek od dawna prosi się o zmiany. Pasażerowie wysiadający tutaj z autobusu i kierujący się w stronę pasów często przechodzą na „ślepo”. Autobus przepuszczający pieszych zasłania im widoczność. Nie widzą nadjeżdżających samochodów. Wprawdzie kierowcy powinni domyślić się, że autobus nie zatrzymuje się przed pasami dla kaprysu, to niestety kierowcy często o pieszych zapominają. To ruchliwa trasa, bo przecież znajduje się tutaj duże osiedle, market, technikum, basen, czy Dom Harcerza. Jaki miasto ma plan na polepszenie bezpieczeństwa pieszych na tym odcinku? – Obecnie od strony bloku chcemy ustawić słupki uniemożliwiające parkowanie aut przed przejściem, które zasłania pieszych, a także przed zjazdem do Lidla. Te zasłaniają widoczność przy wyjeździe z Lidla. Dodatkowo chcemy przejście lepiej oznakować – powiedział nam Paweł Urbański dyrektor departamentu inwestycji i zarządzania drogami. Miejsce to niestety nie daje zbyt wielu możliwości. Niemożliwe jest zamontowanie lustra drogowego, czy sygnalizacji świetlnej, ani też przesunięcie pasów. Czy te środki, na które zdecydowało się miasto poprawią widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo na drodze? Odpowiedź na to pytanie, przyjdzie z czasem.

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Jeden prosty sposób: zlikwidować przystanek autobusowy! Do centrum przesiadkowego z tego miejsca naprawde spacerkiem będzie 3 minuty czasu.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here