Zmasowane działania policji na S3

0
1519
fot. Lubuska Policja

W poniedziałek, 27 stycznia, na trasie S3 odbyły się wzmożone policyjne kontrole. Policjanci sprawdzali ciężarówki, autokary i samochody osobowe zmierzające z północy na południe kraju.

Skontrolowano ponad 600 kierowców

– W efekcie skontrolowano trzeźwość ponad 600 kierowców, wśród których 2 było pijanych. Poza trzeźwością sprawdzano także czas pracy, stan techniczny pojazdów oraz załadunek. Policjantów w białych czapkach wspomagali koledzy z gorzowskich oddziałów prewencji oraz funkcjonariusze ITD, Straży Granicznej i Służby Celnej – informuje Mateusz Sławek z KWP w Gorzowie Wlkp.

Bezpieczne ferie na S3

W poniedziałek (27 stycznia) policjanci gorzowskiej drogówki na drodze ekspresowej S3, w miejscu obsługi podróżnych Marwice przeprowadzili działania pn. „Bezpieczne ferie na S3”. Podczas akcji mundurowi w białych czapkach „pod lupę” wzięli wszystkich kierowców: ciężarówek, autokarów i samochodów osobowych.

Dwie osoby pod wpływem alkoholu

Od godzin porannych do południa na MOP Marwice zjeżdżały wszystkie samochody ciężarowe, osobowe, busy i autokary. Gorzowskich policjantów drogówki w działaniach wspierali koledzy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim, a także funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej i Służby Celnej. – Mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 600 kierowców. Niestety wśród nich były dwie osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pojazdu pod działaniem alkoholu. U kierującego samochodem marki Peugeot urządzenie kontrolne wskazało ponad 0,5 promila alkoholu, natomiast jeszcze więcej, bo aż 1,5 promila miał kierujący Volkswagenem. W wyniku pracy funkcjonariuszy ci kierowcy nie mogli kontynuować nieodpowiedzialnej i niebezpiecznej jazdy, stracili uprawnienia i odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo – informuje M. Sławek

Kontroli poddawane były również dokumenty, stan techniczny pojazdów, jego odpowiednia masa, a także właściwy załadunek. Mundurowi skontrolowali łącznie 12 autokarów zmierzających w miejsca zimowego wypoczynku i co bardzo cieszy, wszystkie pojazdy były odpowiednio przygotowane do jazdy.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here