Zmasowana akcja policji na krajowej „12” (WIDEO)

0
305
fot. Lubuska Policja

Policyjne drony, laserowe mierniki prędkości, radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wysokiej technologii motocykle – to najnowocześniejsze narzędzia, które wykorzystywała lubuska drogówka podczas zmasowanych działań prowadzonych na krajowej „12”. –  To zdecydowana odpowiedź na zachowania kierowców, którzy w ostatnim czasie doprowadzili na tym obszarze do wielu niebezpiecznych zachowań – z tragicznymi wypadkami na czele. Policyjne działania mają poprawić bezpieczeństwo wszystkich zmotoryzowanych i pieszych – informuje Marcin Maludy z Lubuskiej Policji. 
To jedna z większych akcji w ostatnim czasie

Policja tłumaczy, że to była jedna z większych policyjnych akcji w ostatnim czasie. – Lubuscy policjanci ruchu drogowego wzięli pod lupę zachowania kierowców poruszających się po krajowej „dwunastce”. W ostatnim czasie zarejestrowano tam bowiem wiele przypadków łamania drogowego prawa, a także wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Od początku roku odnotowano tam łącznie 5 wypadków, w których życie straciły 2 osoby, a 6 odniosło obrażenia. Doszło także do 38 kolizji. Ponadto policjanci monitorujący stan bezpieczeństwa zauważyli wiele przypadków przekraczania prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, ryzykownych manewrów wyprzedzania, nieprawidłowych przejazdów przez przejścia dla pieszych oraz innych drogowych przewinień – wyjaśnia policja.

Kilkudniowe działania
Dlatego z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadinspektora Jarosława Pasterskiego oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim młodszego inspektora Przemysława Muszyńskiego, zaplanowano kilkudniowe działania mające poprawić bezpieczeństwo zmotoryzowanych i pieszych na tym obszarze. – Pierwsza ofensywa lubuskiej drogówki rozpoczęła się w piątek /24 marca/ na K-12 w powiatach żarskim, żagańskim oraz wschowskim. Jest to cykl działań, które będą kontynuowane w najbliższych dniach i tygodniach. Akcja prowadzona jest także przez policjantów z Dolnego Śląska w powiecie głogowskim. Taka koordynacja policyjnych działań ma zdyscyplinować kierowców do bezpiecznej jazdy. Wykorzystujemy najnowocześniejszy technologicznie sprzęt- radiowozy oznakowane, nieoznakowane wyposażone w videorejestratory, policyjne drony, które dają szeroki i pełny obraz tego jak zachowują się kierowcy, laserowe mierniki prędkości czy nowoczesne motocykle – informuje M. Maludy.

Skontrolowano kilkadziesiąt samochodów
Podczas piątkowych /24 marca/ działań lubuscy policjanci ruchu drogowego skontrolowali blisko 90 samochodów, zarejestrowano  80 wykroczeń, z czego 44 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości.

Policja zapowiada, że kolejna akcja zaplanowana jest na przyszły tydzień i będzie powtarzana jeszcze kilkukrotnie. Podobne działania przewiduje się w innych miejscach naszego regionu w zależności od krystalizowania się poziomu bezpieczeństwa.

Źródło: Lubuska Policja

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

foto / video: Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here