Zielonogórskie Zaduszki. Odbędzie się spacer śladem dawnych cmentarzy

0
211
fot. materiały prasowe
Fundacja Tłocznia, Fundacja Pobliża i „Gazeta Wyborcza” zapraszają na Zielonogórskie Zaduszki. Wspólnie upamiętnimy dawnych mieszkańców Zielonej Góry i dawne cmentarze.
W piątek, 28 października, o godz. 18:45 w parku Tysiąclecia (przy grobowcu Beuchelta) odbędzie się spotkanie śpiewacze z udziałem Adama Struga. Śpiewak i instrumentalista, popularyzator muzyki tradycyjnej, wykona pieśni zegarowe, czyli polskie pieśni żałobne z okresu baroku. Adam Strug razem z zespołem Monodia Polska co roku we Wszystkich Świętych wykonuje je na Starych Powązkach w Warszawie. Uczestnicy spotkania otrzymają śpiewniki, dzięki którym będą mogli aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu.
O godz. 19:30, po zakończeniu spotkania, rozpocznie się spacer z lampami naftowymi śladem dawnych zielonogórskich cmentarzy. Z parku Tysiąclecia, czyli dawnego cmentarza Zielonego Krzyża, przejdziemy na plac Słowiański, gdzie znajdował się cmentarz św. Trójcy. Po drodze zatrzymamy się na dawnym cmentarzu św. Jana na placu Matejki i przy konkatedrze pw. św. Jadwigi. Spacer potrwa ponad godzinę. Zapewniamy lampy naftowe.
W sobotę, 29 października, o godz. 15 w Sali Szeptów (historyczna piwnica winiarska Eduarda Seidela) przy ul. Sowińskiego 3 (wejście przez parking od ulicy Drzewnej) odbędzie się spotkanie śpiewacze z Adamem Strugiem do poezji Leśmiana. Potrwa 1,5 godziny.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich zielonogórzan niezależnie od wieku.
Źródło: materiały prasowe

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here