Zielonogórskie stowarzyszenie otrzymało 13. emeryturę od J. Kaczyńskiego

0
1028
fot. Wikimedia

Zielonogórskie stowarzyszenie Dalej Razem mieszczące się przy ul. Sienkiewicza w Zielonej Górze otrzyma 13. emeryturę od Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Stowarzyszenie Dalej Razem otrzymało 13. emeryturę od J. Kaczyńskiego

Niecałe 900 zł wpłynęło na konto stowarzyszenia z Zielonej Góry działającego na rzecz osób z autyzmem. A to za sprawą prezesa PiS i maila, którego do niego wysłał jeden z rodziców dziecka będącego pod opieką stowarzyszenia. Jak poinformowało we wtorek Radio Zielona Góra, kilka tygodni temu jeden z rodziców napisał do biura J. Kaczyńskiego z prośbą o wypłatę emerytury dla stowarzyszenia.- Zobaczyłem na stronie, że pan prezes Kaczyński chce przekazać swoją 13. emeryturę na cele charytatywne. No więc stwierdziłem, że może napisz do prezesa. że może chociaż część pieniążków przekaże na nasze stowarzyszenie. I dowiedziałem się, że takie pieniążki wpłynęły. Było wielkie zdziwienie – przyznał pan Jerzy na antenie radia.

Ile wynosi 13. emerytura?

Przypominamy, że trzynasta emerytura jest dodatkowym świadczeniem przysługującym każdej osobie pobierającej emeryturę, bez względu na jej wysokość. Nowe świadczenie (wypłacane od maja br.) wynosi tyle, co minimalna emerytura w 2019 r., czyli 1100 zł brutto – 888,25 zł “na rękę”.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here