Zielonogórskie pogotowie będzie miało nową karetkę (ZDJĘCIA)

0
732
fot. ZielonaNews.pl

Zielonogórskie pogotowia otrzymało dotację w wysokości 500 tys. zł na zakup nowego ambulansu. Kolejne pół miliona trafi do szpitala w Gorzowie Wlkp. – To umożliwi wymianę taboru i zakup nowych karetek, będących w standardzie podwyższonym – mówiła dziś marszałek Elżbieta Anna Polak.

Czytaj dalej za reklamą —>Nowa karetka dla zielonogórskiego pogotowia

Dziś w urzędzie marszałkowskim podpisano umowę dotyczącą dofinansowania zakupu ambulansu.- Koszt takiego pojazdu to 650 tys. zł, więc dotacja w całości zostanie przekazana na ten cel – mówił dziś Marcin Mańkowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze. Póki co zielonogórska stacja posiada 6 ambulansów systemowych w tym 4 podstawowe i 2 specjalistyczne. – Ten zakup sprawi, że już połowa taboru będzie wymieniona. Czekamy na pieniądze, żeby wymienić kolejne trzy ambulanse – mówił dziś M. Mańkowski.

Czytaj dalej za reklamą —>Wyższy komfort pacjentów i personelu

Zakup nowej karetki wpłynie na komfort pacjentów a także samego personelu medycznego. Zakupiona karetka zastąpi ambulans o największym przebiegu i zużyciu technicznym. Pogotowie wcześniej także było dotowane przez zarząd województwa i tak w 2019 roku otrzymało 500 tys. zł a w 2016 roku – 300 tys. zł.

Dofinansowanie na zakup ambulansu otrzymało także pogotowie w Gorzowie Wlkp. Za dotację zostanie zakupiona karetka bariatryczna, czyli taka o podwyższony udźwigu.

 

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here