Reklama
Reklama
Reklama
niedziela, 7 czerwca, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaWydarzeniaMiejskieZielonogórskie Orliki do modernizacji!

Zielonogórskie Orliki do modernizacji!

Trzy zielonogórskie Orliki przy ul. Źródlanej, Francuskiej i Staszica przejdą kompleksowy remont. Prezydent Marcin Pabierowski podpisał umowę na inwestycję, która ma poprawić warunki do uprawiania sportu dla dzieci i młodzieży.

Nowe boiska i place zabaw

Przy ul. Źródlanej powstanie nowe boisko piłkarskie i odnowiony plac zabaw. Na boiskach przy ul. Francuskiej i Staszica wymieniona zostanie sztuczna trawa, a nawierzchnie boisk wielofunkcyjnych zostaną zmodernizowane. Obiekt przy ul. Staszica zyska także nową szatnię.

Cel inwestycji i wykonawca

Remont ma na celu zapewnienie bezpiecznych i atrakcyjnych miejsc do sportu oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Wykonawcą jest zielonogórska firma Mizar, odpowiedzialna już za kilka lokalnych boisk i kompleksów sportowych.

Koszt i harmonogram

Całkowity koszt inwestycji wynosi około 4,3 mln zł, z czego połowa pochodzi z dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prace mają zakończyć się we wrześniu, a odbiór budowlany przewidziano na październik.

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Kopciuchy trują nie tylko zimą

Smog z kopciuchów, czyli starych pieców, to nie jest problem sezonowy. Rozmowa z dr Anną Śniady, lekarzem pulmonologiem. Czym właściwie jest smog? Dr Anna Śniady, pulmonolog:...

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj