Zielonogórska orkiestra zagra Vivaldiego, Mozarta pod batutą światowej sławy waltornisty

0
356
fot. materiały prasowe

Światowej sławy czeski waltornista Radek Baborak poprowadzi Orkiestrę Filharmonii Zielonogórskiej oraz wystąpi jako solista koncertu. Bilety do kupienia na ABILET (KUP BILET). 

Koncert odbędzie się 19 sierpnia o godz. 19.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. W programie koncertu utwory m.in. Vivaldiego, Mozarta czy Telemanna. Poza Radkiem Baborakiem wystąpią także: trębacze Andre Schoch, Jeroen Berwaerts, puzonista Lars Karlin oraz tubiści Thomas Røisland i Roland Szentpali.

W programie:
Antonio Vivaldi – Koncert na dwie trąbki RV 537
Leopold Mozart – Koncert D-Dur na puzon altowy i orkiestrę (opr. L. Karlin)
Georg Philipp Telemann – Koncert na dwie tuby e-moll (opr. R. Szentpali)
Robert Planel – Koncert na trąbkę
Giovanni Punto – Koncert na róg F-dur nr 5

RADEK BABORAK – dyrygent, róg / JEROEN BERWAERTS  – trąbka / ANDRE SCHOCH – trąbka / LARS KARLIN – puzon / THOMAS ROISLAND – tuba / ROLAND SZENTPALI – tuba / ORKIESTRA FILHARMONII ZIELONOGÓRSKIEJ

CORNO – Brass Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego odbywają się koncerty kameralne i symfoniczne w doskonałym wykonaniu, kursy mistrzowskie indywidualne i grupowe dla przyszłych muzyków, zajęcia uczące zdrowej postawy w graniu na instrumencie, wykłady i wystawa instrumentów. To jedyny taki festiwal w Polsce.
CORNO skupia wokół siebie międzynarodową kadrę wykładowców, światowej sławy muzyków oraz specjalistów w zakresie pielęgnowania zdrowia w zawodzie muzyka. Aktywizuje nie tylko lokalną społeczność, ale także rozbudza sympatię i promuje piękne miasto Zieloną Górę. Na koncerty renomowanych gwiazd przyjeżdżają melomani z całej Polski. Uczestnicy warsztatów przyjeżdżają do Zielonej Góry z całego świata. CORNO – Brass Music Festival dołączył do rangi międzynarodowych wydarzeń i z powodzeniem rywalizuje jakością, programem artystycznym oraz ofertą warsztatową dla uczniów i studentów z wiodącymi festiwalami tego typu w Europie. Pomysłodawcami i organizatorami festiwalu są zielonogórzanie: Łukasz Łacny i Maciej Baranowski.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kolektyw Dźwięku

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here