Zielonogórscy wywiadowcy w akcji. Ostatnio doszło do kilku zatrzymań

0
655
fot. KMP Zielona Góra

Ostatni dni dla zielonogórskich wywiadowców to bardzo aktywny czas – także po służbie. Nie tylko realizując zadania służbowe zatrzymują sprawców przestępstw czy osoby poszukiwane, ale także w czasie wolnym w różnych miejscach miasta nie wahają się podejmować działań, zaskakując w ten sposób zatrzymywane osoby.

Zaskakują poszukiwanych

Zielonogórscy wywiadowcy w ostatnim czasie są bardzo aktywni, nawet po służbie. – Nie tylko realizując zadania służbowe zatrzymują sprawców przestępstw czy osoby poszukiwane, ale także w czasie wolnym w różnych miejscach miasta nie wahają się podejmować działań, zaskakując w ten sposób zatrzymywane osoby – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Policjanci na służbie i po służbie czujni

Ostatnich kilka dni to świadectwo niezwykłej czujności policjantów z Zespołu Wywiadowczego poza służbą. – Kilka dni temu, jeden z nich zatrzymał w markecie spożywczym  na terenie Zielonej Góry 25-letniego mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary aresztu. Minęło zaledwie kilka dni i znowu policyjni wywiadowcy namierzyli kolejnego poszukiwanego – wyjaśnia M. Stanisławska. Tym razem jeden z nich wracając po służbie do domu zauważył na ulicy Wrocławskiej znanego mu mężczyznę.

Zatrzymania w Zielonej Górze

Natychmiast zadzwonił do kolegi z którym pełnił tego dnia służbę wiedząc, że ten jest w drodze do domu i poprosił o pomoc w zatrzymaniu. Po kilku minutach policjanci wspólnie zatrzymali 29-letniego mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze do dwóch spraw. 29-latek trafił do aresztu – wyjaśnia policja. Z kolei w miniony weekend, także policjant z zespołu wywiadowczego, ale tym razem w jednym z marketów budowlanych, zauważył kolejnego mężczyznę, który był poszukiwany od dłuższego czasu – jak się później okazało, ukrywał się przed policjantami w jednej z podzielonogórskich miejscowości. – Funkcjonariusz był już po służbie, a wiedząc, że 38-letni poszukiwany może próbować uciekać, zadzwonił po kolegę w wydziału, który właśnie zmierzał do pracy. Obaj zaskoczyli i zatrzymali 38-latka, który następnie trafił do aresztu. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym do odbycia kary aresztu – informuje rzeczniczka policji.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here