Zielonogórscy przedsiębiorcy zwolnieni ze składek za ponad 27,5 mln zł

0
349
fot. ZielonaNews.pl

Pośród ulg oferowanych przez ZUS w ramach tarczy antykryzysowej największym zainteresowaniem cieszy się zwolnienie z opłacania składek. Do tej pory ze wsparcia skorzystało ponad 22,7 lubuskich przedsiębiorców. Kwota składek z których zostali zwolnieni to prawie 45 mln zł.
Informacje o zwolnieniu ze składek na PUE

-ZUS na bieżąco rozpatruje wnioski dotyczące pomocy w ramach tarczy antykryzysowej. Aby procedura weryfikacji była jeszcze sprawniejsza doskonalony jest system do automatycznego przetwarzania dokumentów. W najbliższych dniach przedsiębiorcy otrzymają informację o zwolnieniu ze składek na swoje profile na Platformie Usług Elektronicznych – informuje Agata Muchowska, rzecznik lubuskiego ZUS.

ZUS w Zielonej Górze zweryfikował prawie 14 tys. wniosków
Do tej pory oddział ZUS w Gorzowie Wlkp. rozpatrzył niemal 9 tys. wniosków o zwolnienie ze składek na łączna kwotę ponad 17 mln zł. Natomiast oddział ZUS w Zielonej Górze zweryfikował prawie 14 tys. wniosków na kwotę przeszło 27,5 mln zł.

Kto może skorzystać z ulgi?
Z ulgi mogą skorzystać małe firmy zgłaszające do 9 osób do ubezpieczeń społecznych. Zwolnienie dotyczy zarówno składek za przedsiębiorcę jak i jego pracowników. Mogą z niego skorzystać także samozatrudnieni z przychodem do 15 681 zł. Zwolnienie przysługuje także firmom zgłaszającym do ubezpieczeń od 10 do 49 osób. W ich przypadku zwolnieniu podlega 50 proc. kwoty składek, wykazanej w deklaracjach rozliczeniowych. Ulgą objęte są też spółdzielnie socjalne, niezależnie od liczby zatrudnionych.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here