Zielone ładowarki w Zielonej Górze. Nie tylko naładujesz telefon (ZDJĘCIA)

1
790
fot. ZIelonaNews.pl

Pierwsza zielona ładowarka pojawiła się na Winnym Wzgórzu. Kolejna stanie przy CRS i na deptaku. Dzięki nim naładujemy telefon, czy tablet. Będą też odstraszać komary.
Zielone ładowarki w Zielonej Górze

Pierwsza elektryczna ładowarka stanęła już na palmiarni. Dzisiaj, w poniedziałek 25 października, zgodnie z zapowiedzią urzędu miasta mają pojawić się dwie kolejne. – W poniedziałek (25.10) pojawią się dwie kolejne ładowarki w CRS przy ul. Sulechowskiej (tu stanie ławeczka z ładowarką) i przy ul. Stary Rynek przy budynku Ratusza – informował w czwartek urząd miasta. Zielonej ładowarki to pomysł zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego. Koszt realizacji inwestycji wyniósł 145 201,50 zł.

Nie tylko naładujesz telefon
Zielone ładowarki posiadają elementy do ładowania urządzeń elektronicznych (typu smartfon, tablet, nawigacja). – Będą także posiadały udogodnienia dla osób niewidomych lub słabowidzących, AudioGuide – przewodnik turystyczny, oświetlenie LED, odstraszacz komarów, stację naprawczą dla rowerów z automatycznym kompresorem i zestawem kluczy. Dodatkowo mają być wyposażone w Internet. Zielona ładowarka ma posiadać wytrzymały akumulator, który pozwoli korzystać z urządzenia do 25 dni, w przypadku braku ładowania z panelu, kiedy nie będzie dostatecznego nasłonecznienia. – Wykonawca na wykonany przedmiot zamówienia udzieli gwarancji dla robót objętych umową na okres min. 36 miesięcy od dnia podpisania odbioru końcowego robót i rękojmi za wady robót na okres przekraczający gwarancję o 6 miesięcy – czytamy w przetargu.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza jak ma się tylko 5 proc baterii. Akurat ja mam zawsze przy sobie power bank z funnycase i nie zdarzają mi się takie sytuacje podbramkowe, ale może jeśli kiedyś zapomnę powerbanka to lepiej wiedzieć o takich ładowarkach 😉

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here