Zielona Góra przystępuje do programu in vitro

2
284
Designed by Freepik

Wspólna realizacja programu In Vitro oraz rozwój oddziału chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego to tematy rozmowy marszałek Elżbiety Anny Polak z prezydentem miasta Zielona Góra Januszem Kubickim. Uzgodniono, że miasto przystąpi do programu realizowanego przez samorząd województwa w zakresie wsparcia zapłodnienia pozaustrojowego z wkładem 100 tys. zł.

Przypomnijmy, samorząd województwa lubuskiego od ubiegłego roku realizuje program wsparcia zapłodnienia pozaustrojowego metodą in vitro. Na realizację pierwszej edycji programu województwo przeznaczyło 100 tys. zł. W 2019 na realizację programu samorząd przeznaczył 200 tys. zł. Celem programu jest poprawa trendu demograficznego w populacji województwa lubuskiego poprzez wsparcie finansowe leczenia metodami zapłodnienia pozaustrojowego – zgodnie z przyjętymi standardami postępowania i obowiązującymi procedurami medycznymi – par, u których zastosowanie ogólnie dostępnych metod leczenia niepłodności było nieskuteczne.

Podczas spotkania rozmawiano także na temat rozwoju chirurgii ogólnej zielonogórskiego Szpitala Uniwersyteckiego. Gwarantem jest pozyskanie kadry wysokospecjalistycznej w osobie nowego szefa oddziału prof. Dawida Murawy. Miasto Zielona Góra wyszło z inicjatywą współfinansowania zakupu nowoczesnego aparatu USG z głowicą liniową i laparoskopową.

Źródło: UMWL

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Pani Polak uchodzi za praktykującą katoliczkę, a uruchamia program, który jest potępiony przez KK! (Dokonuje się zabicia zarodków nadprogramowych)
    Zaciąga tym samym na siebie grzech śmiertelny a do tego bezkarnie przyjmuje Najświętszy Sakremnt…
    Myśli, że można byc tak bezczelnym wobec Boga…
    Wszystko do czasu!

  2. In vitro to nie aborcja, zarodki giną też u ludzi którzy nie mają in vitro, jeśli lekarz pomaga parom bezpłodnym to chyba nie ma w tym nic złego.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here