Ruszyło strojenie miasta na święta. Będzie oświetlone, ale w ograniczonym zakresie

0
299
Zielona Góra ogranicza iluminacje świąteczne
fot. ZielonaNews.pl

Rozpoczęło się świąteczne strojenie miasta. Miasto w tym roku planuje oszczędności. Zielona Góra będzie oświetlona, ale w bardzo ograniczonym zakresie. 
Iluminacje świetlne w Zielonej Górze

Kryzys energetyczny daje się każdemu we znaki. Część miast w Polsce postanowiła zrezygnować z części świątecznego oświetlenia. Jak poinformował nas magistrat także Zielona Góra planuje ograniczenia. – W związku z kryzysem energetycznym Miasto Zielona Góra przewiduje oszczędności budżetowe. O wyłączeniu iluminacji świetlnych rozmawiał zespół ds. bezpieczeństwa energetycznego miasta. Postanowiono, że miasto będzie oświetlone w okresie Bożego Narodzenia, ale w bardzo ograniczonym zakresie, oświetlone zostaną jedynie dwie główne ulice – poinformował nas Rafał Krzymiński z biura prasowego urzędu miasta.

Mieszkańcy głosowali w naszej sondzie
Przypomnijmy, że pod koniec września na łamach naszego portalu opublikowaliśmy sondę  dotyczącą tego, czy w związku z kryzysem gospodarczym na terenie miasta powinny pojawić się iluminacje świąteczne. Większość naszych respondentów uznała, że ograniczenia są potrzebne (czytaj więcej: Czy miasto powinno stroić się na święta?)

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here