Zielona Góra na wynagrodzenia katechetów wydaje 4,8 mln zł. Rachunek wystawiono diecezji (WIDEO)

12
1011
fot. ZielonaNews.pl

W woj. lubuskim koszty wynagrodzeń dla katechetów wyniosły ponad 37 mln zł. najwięcej w Lubuskiem na wynagrodzenia katechetów wydają Zielona Góra (4,8 mln PLN) i Gorzów Wielkopolski (4,5 mln PLN). – To była wielomiesięczna praca, w którą zaangażowanych było ponad 200 osób – mówiła dziś podczas konferencji prasowej posłanka Anita Kucharska-Dziedzic.

fot. ZielonaNews.pl

W Zielonej Górze na lekcje religii przeznaczono 4 777 026, 60 zł. Na 140 297 mieszkańców 22 791 tysięcy stanowią uczniowie. Kwota przypadająca na jednego ucznia to 209,29 zł. –Największe wydatki na jednego ucznia ponosi gmina Drezdenko, gdzie kwota ta wynosi 567,00 PLN. Wynika to przede wszystkim z dużej liczby malutkich szkół. Najmniejsze wydatki na jednego ucznia ponosi z kolei gmina Trzebiechów wydając 164,00 PLN – informuje Anita Kucharska Dziedzic. W woj. lubuskim pracuje 718 nauczycieli religii. – Fizyki naucza 313 osób, a biologii 422. Także katechetów jest prawie tyle co nauczycieli fizyki i biologii – tłumaczyła podczas dzisiejszej konferencji Anita Kucharska-Dziedzic.

Dane zbierało ponad 200 osób z całego województwa.  – Dostęp do informacji publicznej w zakresie wydawania środków publicznych pochodzących z naszych podatków bywa utrudniony. I tutaj nieprzypadkowa spotykamy się w  Zielonej Górze, bo w Zielonej Górze było najtrudniej zdobyć informację o kosztach katechezy. Urząd Miasta Zielona Góra odesłał nas do poszczególnych placówek oświatowych, a placówek o światowych w Zielonej Górze jest 226. Większość naszych zapytań była kierowana do lokalnych urzędów i urzedy wyliczały ile jest w danych gminie, powiecie organizacji katechezy i ile kosztują wynagrodzenia katechetów. Natomiast Zielona Góra powiedziała: “Sprawdźcie to sobie Państwo sami po szkołach. Nie będziemy państwu zbiorczych informacji udzielać”. Zielona Góra robiłam nam pod górkę. I robiła pod górkę także posłance – mówiła dziś Anita Kucharska -Dziedzic.

PODZIEL SIĘ

12 KOMENTARZE

  1. A ile wydaje się na ateistycznych nauczycieli robiących z na lekcjach wykłady ideologiczne z paranoi LGBT , neomarksizmu stosowanego i i tym podobnych?

  2. No Zorrro gratuluję. Zapomniałeś wymienić nauczycieli biologii którzy bezczelnie sugerują że człowiek jest potomkiem małp człekokształtnych, nauczycieli geografii którzy naiwnie sądzą że Ziemia się kreci wokół Słońca a nie odwrotnie, nauczycieli historii którzy błędnie informują o działaniach “Świętej Inkwizycji” czy Nocy Św. Bartłomieja. Brawo Oświecony Narodzie.

  3. Liczykrupa. Jeszcze powinna pani posłanka przeliczyć ile katachetów przypada na jeden metr kwadratowy w poszczególnych miejscowościach. Dobrze, że Zielona Góra ją pogoniła.

  4. Tym właśnie zajmują się feminazistki. Znajdują sobie wydumany problem i potem wmawiają innym, jakie są wspaniałe. Zapraszam do Afganistanu – walczyć o prawa kobiet.

  5. Rafauuuu!!! A co ma piernik do wiatraka…ja o ideologizacji ty o podstawowych faktach poznawczych…stajesz się właśnie takim samym manipulantem jak te feministki…. gratuluję wścieklizny epistemiologicznej

  6. W woj. lubuskim pracuje 718 nauczycieli religii. – Fizyki naucza 313 osób, a biologii 422.
    To jakaś kpina.
    Szkoła nie jest od uczenia religii.

  7. “Kwota przypadająca na jednego ucznia to 209,29 zł.”
    Ale tak, 4,8mln robi wrazenie.
    Wielkie liczby co nic nie znaczą. Widać, portal robi z igieł, widły.
    I jakieś bez sensowne wyliczenia ilości nauczycieli. Nauki ścisłe, nie są dla większości i tam zawsze będą jakieś mniejszości.

    Pięknie pokazany stosunek portalu 🙂

  8. Proszę Państwa. Czemu zły był to system gdy dzieci, które chciały chodziły na religię do parafii? Gdzie był problem? Przecież wszystko było ułożone. Komu to przeszkadzało? Chyba, że chodziło o kasę, jak zwykle. Przykro mi Panie Zorrro ale z analizy wynika że jednak chodzi o pieniądze.

  9. A wysuwane słupki na deptaku ile kosztowały miasto? Za to ta pani rachunku nie wystawi? Lewactwo i tyle…

  10. Te 209,29 zł. to za jaki okres, bo nie mogę znaleźć? Jak za miesiąc to wychodzi 52,25 za jedną lekcje jednego ucznia (to bardzo drogo). Tyle to się płaci za godzinne korków z angielskiego, lub prywatną lekcje pływania. Jak za rok to jest 5,97zł , czyli ten artykuł szukanie problemu tam gdzie go nie ma. Tak więc proszę o informacje za jaki okres?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here