Zielona Góra na trasie przelotu sterowca Goodyear Blimp

0
4942
fot. materiały prasowe

Zielona Góra znajdzie się na trasie przelotu sterowca Goodyear Blimp, który 3 sierpnia będzie przemierzał zachodnią Polskę w drodze z Wrocławia do Frankfurtu. – Ten statek powietrzny to prawdziwa ikona popkultury. Towarzyszył najgłośniejszym rozgrywkom sportowym. Umożliwił transmisję telewizyjną dla BBC ze ślubu Karola i Diany. Niósł pomoc ofiarom huraganu, który uderzył w wybrzeże Florydy. Teraz zapewni niepowtarzalne widoki mieszkańcom Polski – informuje Marlena Garucka-Kubajek z biura prasowego Goodyear.
Sterowiec zostanie w naszym kraju dzień dłużej niż pierwotnie planowano

Sterowiec jest w trakcie europejskiej trasy związanej z najważniejszymi wydarzeniami motorsportowymi w Europie, którym Blimp towarzyszy w ramach kampanii celebrującej powrót marki Goodyear do międzynarodowych wyścigów.
– Niebo nad Zieloną Górą warto obserwować we wtorek 3 sierpnia w godzinach porannych i przedpołudniowych. Osoby, które chciałyby śledzić dokładne położenie sterowca mogą to robić za pośrednictwem serwisu FlightRadar24, który pokazuje lokalizację statków powietrznych na mapie w czasie rzeczywistym. Wystarczy tylko wpisać numer indentyfikacyjny DLZFN przypisany Blimpowi – informuje biuro prasowe.
Sterowiec gości w Polsce od 30 lipca i stacjonuje na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie, skąd odbywa regularne loty nad Wrocławiem i jego okolicami. Po zakończonej wizycie w naszym kraju uda się do Frankfurtu, by w kolejnych dniach polecieć do Kopenhagi, gdzie będzie towarzyszył zmaganiom PURE ETCR, czyli serii wyścigów w pełni elektrycznych samochodów turystycznych wielu marek.
– Jeżeli uda się zrobić zdjęcie, warto oznaczyć je hashtagiem #GoodyearBlimp. Najlepsze zdjęcia i relacje zostaną wyróżnione na Instagramie, na profilu @goodyeareurope. Zdjęcia można też publikować na profilu marki Goodyear na Facebooku – biorąc udział w zorganizowanym tam konkursie, można wygrać atrakcyjne nagrody – informuje M. Garucka-Kubajek.

Ponownie w Polsce
– Cieszymy się, że po latach przerwy sterowiec zagości ponownie też w Polsce – mówi Paweł Jezierski, Kierownik ds. Komunikacji Grupy Goodyear w regionie Europy Wschodniej – Północ. Chociaż w naszym kraju nie odbywają się wyścigi zaliczane do sezonu FIA, Polska jest ważnym rynkiem dla Goodyear i ta wizyta jest tego potwierdzeniem – dodaje.

Goodyear Blimp – podniebny król
Statek powietrzny Goodyear, który będzie można zobaczyć nad Zieloną Górą, to półsztywny Zeppelin NT, który jest największym tego typu modelem na świecie. Mierzy ponad 75 m długości – to prawie trzy czwarte długości boiska do piłki nożnej. Ma prawie 18 m wysokości. Gondola, czyli przedział pasażerski, mieści do 14 osób, które mogą podziwiać widoki przez duże panoramiczne okna. Jest to dokładnie ten sam model sterowca, który marka Goodyear wykorzystuje w Stanach Zjednoczonych – tam Goodyear posiada trzy tego typu maszyny.

Goodyear Blimp napędzają trzy silniki o mocy 200 KM każdy, które są połączone ze śmigłami za pomocą skrzyni biegów, a cały zestaw pozwala na imponującą zwrotność: sterowiec może obracać się nawet wokół własnej osi podczas lotu. Może również startować i lądować w pionie. Z łatwością może też zawisnąć w miejscu i jest przy tym znacznie cichszy niż śmigłowiec.

Całkowita pojemność sterowca wynosi 8 425 metrów sześciennych. Balon wypełniony jest niepalnym helem. Sterowiec może osiągać maksymalną prędkość 125 km/h. Ma zasięg 1000 km. Maksymalna wysokość lotu wynosi 3000 metrów.

Sterowiec Goodyear Blimp obsługiwany jest przez Deutsche Zeppelin-Reederei GmbH z siedzibą w Friedrichshafen w Niemczech i tam na co dzień stacjonuje.

Goodyear
Goodyear jest jedną z największych firm oponiarskich na świecie. Zatrudnia około 72 000 osób i wytwarza swoje produkty w 54 zakładach w 23 krajach świata. Jej dwa ośrodki innowacyjności w Akron w stanie Ohio i w Colmar-Berg w Luksemburgu dążą do opracowywania najnowocześniejszych produktów i usług, które wyznaczają standardy technologiczne i eksploatacyjne dla całej branży. Więcej informacji o firmie Goodyear i jej produktach można znaleźć na stronie https://news.goodyear.eu/pl-pl/.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here