Reklama
Reklama
Reklama
niedziela, 7 czerwca, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaDrobneOd lutego nowe połączenie kolejowe z Zielonej Góry. Dokąd pojedziemy?

Od lutego nowe połączenie kolejowe z Zielonej Góry. Dokąd pojedziemy?

Zielona Góra zyskuje na kolei. W środę miał miejsce pierwszy, uroczysty przejazd elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57ALd na trasie Zielona Góra – Nowa Sól (czytaj: Zielonogórzanie pojada nowym pociągiem). Teraz okazuje się również, że od lutego będziemy mogli z Zielonej Góry dojechać bezpośrednio do Görlitz.

Szybko i bezpośrednio

Jak informuje portal kolejoweluzyce.eu zielonogórski oddział Przewozów Regionalnych uruchomi bezpośrednie połączenie Zielona Góra – Goerlitz. Nowa trasa zostanie uruchomiona już 1 lutego. Do Görlitz kursować będą trzy połączenia:
– Zielona Góra 07:41 – Goerlitz 10:15, Goerlitz 09:07 – Zielona Góra 11:44 (codziennie)
– Zielona Góra 13:47 – Goerlitz 16:15, Goerlitz 11:07 – Zielona Góra 13:40 (od pon. do pt.)
– Zielona Góra 15:46 – Goerlitz 18:15, Goerlitz 17:07 – Zielona Góra 19:41 (codziennie)
Co więcej pasażerowie nie zapłacą za odcinek Zgorzelec – Goerlitz.
Za bilet relacji Zielona Góra – Goerlitz zapłacimy 23, 60 zł.

 

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Kopciuchy trują nie tylko zimą

Smog z kopciuchów, czyli starych pieców, to nie jest problem sezonowy. Rozmowa z dr Anną Śniady, lekarzem pulmonologiem. Czym właściwie jest smog? Dr Anna Śniady, pulmonolog:...

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj